تفریحات کوش آداسی

۱۳۹۷/۲/۹ یکشنبه
(0)
(0)
تفریحات کوش آداسی
تفریحات کوش آداسی
اگر هدفتون از سفر ، گردش و تفریح است ، در بین تورهای ترکیه ،  تور کوش آداسی را به شما عزیزان توصیه میکنیم  . کوش‌آداسي ، به سواحل شني و صخره‌ايش معروف است. يکي از پرطرفدارترين سواحل عمومي، ساحل شني کادينلار دنيزی در قسمت جنوبي شهر است که براي انواع ورزش‌هاي آبي مثل شنا، غواصي و اسکي روي آب مناسب است. در کوش‌آداسي دو اسکله‌ی مخصوص کشتي‌ها و قايق‌های کوچک وجود دارد که بهترين‌ آنها، اسکله‌ای است در ابتداي بلوار که به موازات ساحل کشيده شده. از اين اسکله مي‌توانيد براي تور کشتي ثبت‌نام کنيد . تورکشتي، يک گشت چند ساعته با کشتي‌هاي کوچک دو طبقه در آب‌هاي گرم دریای اژه است که يکي دوباري هم در سواحل مختلف توقف مي‌کند و مي‌شود در دريا شيرجه زد و پذيرايي کامل ناهار را هم شامل مي‌شود. تمام انرژي‌تان را براي دريا نگذاريد ؛ آدالند ، پارک آبي کوش‌آداسي يکي از بزرگ‌ترين پارک‌های آبي اروپاست و دنيايي از بازي‌هاي آبي را در خود دارد و از جاذبه های گردشگری کوش آداسی می باشد.

تفریحات هتلی
قبل از هر کاري يک در هتل محل اقامت بزنيد و با قسمت هاي مختلف هتل های کوش آداسی خوب آشنا بشين، برنامه روزانه هتل را بگيريد و از ساعات سرو غذا و ميان وعده ها، تفريحات ورزشي و برنامه هاي شبانه و... مطلع بشين اين کار به شما در برنامه ريزي تورهاي روزانه کمک می کند و فراموش نکنيد که آشنايي با ساير توريست ها و يافتن دوستاني جديد با فرهنگ های متفاوت بسیار ميتواند لذتبخش باشد . چه هتل شما خارج شهر باشد و چه حومه شهر و چه داخل شهر باز هم جهت دسترسي به مناطق ديدني و توريستي نيازمند حمل و نقل شهري هستيد. درکوش آداسي که از ترافيک و شلوغي و دود خبري نيست، چنانچه بخواهيد از تاکسي استفاده نماييد هزينه بسيار گزافي را بايد متحمل شويد. مثلا مسيرهاي 7يا 8 کيلومتري حدود 40 يورو هزينه خواهد داشت و در هيچ حالتي کرايه شما کمتر از 20 يورو نخواهد بود (وروديه تاکسي) اما جاي نگراني وجود ندارد، چاره کار استفاده از ون هاي مسافرکش 10 نفره است که به دلموش معروفند و هر ون باشماره اي از 1 تا 6 مشخص شده که هر شماره به مسير خاصي اختصاص دارد.
 
هتل آکوا فانتازی
 
 
جزیره کبوتر
با طي مسيري 1.5 کيلومتري که بسيار هم جذاب و مفرح است به اسکله اي خواهيد رسيد که شهر را به جزيره کبوتر متصل ميکند و در امتداد اسکله کشتي هاي تفريحي را مشاهده خواهيد کرد که به شما تورهاي دريايي را پيشنهاد ميکنند که  از تفریحات کوش آداسی ست . مسير دريايي کشتي کروز شما را به جزيره کبوتر می رساند . جزيره کبوتر با چشم انداز 360 درجه محل مناسبي براي آرامش و عکاسي شماست و در جزيره بقاياي توپ هايي را که قبلا جهت مقابله با مهاجمان استفاده ميشده را ميشود ديد. البته ديدن درختان سفيد پوش زيتون نبايد شما را به اشتباه بياندازد، خبري از شکوفه نيست و آنچه را که مشاهده ميکنيد دستمال هاي سفيد رنگي است که براي برآورده شده آرزوها به شاخه هاي درخت گره زده شده و شما اين منظره را در کنار چشمه هاي خانه حضرت مريم نيز مشاهده خواهيد نمود. براي رسيدن به جزيره کبوتر از دلموش شماره 5 ميتوانيد استفاده نماييد و البته بازديد از آن در شب بسيار چشم نواز است.
 
جزیره کبوتر
 

سواحل کوش آداسی

اگر اهل شنا و تفريحات آبي مانند جت اسکي ، اسکي روی آب ، پارازايلينگ (چتر بازي با قايق موتوري ) و ساحل زيبا هستيد ساحل LADY BEACH مقصد شما خواهد بود با دلموش شماره 5 ميتوانيد به اين منطقه که اکثر ويلاهاي زيباي اجاره اي هم در آن قرار دارد برسيد و از انواع این تفريحات در کوش آداسی لذت ببريد.البته سواحل ديگري هم در کوش آداسي معروف و شناخته شده هستند مثل پلاژ گوورچين آداسي ،  پلاژ ييلانچي بورنو، پلاژ ياوان سو، پلاژ کوشتور، پلاژ کارا اوا ، پلاژ گوزل چاملي ، پلاژ سوگي، پلاژ کالاماکي و… اما تميز ترين ونزديکترين در بین پلاژهای کوش آداسی ، ساحل بانوان است که البته در قديم فقط بانوان حق ورود به آنجا را داشتند اما امروزه محدوديتي در استفاده از آن وجود ندارد . در کوش آداسی میتوانید از آب گرم هم که درمان بیماریهای مفصلی است، استفاده کنید. آب گرم ياوان سو (چيبان)، آب گرم ونوس، آب گرم گوزل چاملي، آبهای گرم مهم کوش آداسي هستند.
 
سواحل کوش آداسی

تور های تفریحی کوش آداسی

درتور سفر دريايي ، پا در دل دریا می گذارید و کشتی در سه ساحل جهت شنا و تفريح توقف می کند. اين تور از ساعت 8 صبح شروع شده و به صورت معمول تا ساعت 4 عصر ادامه خواهد یافت نهار و نوشيدني هم قبلا با مبلغ تور محاسبه شده است که در شهريور ماه حدود 30 تا 40 يورو براي هر نفر محاسبه مي شد. بهمراه داشتن وسايل شنا و حوله وکرم ضد آفتاب فراموش نشود . البته تور شبانه يکساعته هم با مبلغ 20 لير به شما پيشنهاد خواهد شد براي رزرو اين تورها با مبلغ کمتر ميتوانيد به اسکله هاي شهر و اسکله جزيره کبوتر مراجعه کنید و مستقيما از خدمه های کشتي ها خريداري نماييد. در تور جيپ سافاری کوش آداسی ( jeep safari) که با مبلغ حدود 30 يورو انجام ميشود سوار بر جيپ از تپه ماهور هاي اطراف شهر به بالاي تپه اي مشرف بر شهر خواهيد رسيد و پس از صرف نهار به شهر باز خواهيد گشت. از من به شما نصيحت: به دل و روده خود رحم کنيد :)

 

پارک آبی کوش آداسی

در کوش آداسي دو پارک آبي وجود دارد يکي آکوا فانتازيا و ديگري آدالند که پارک آبي آدالند مجهز تر و به روز تر است. انواع سرسره هاي آبي و استخر براي بزرگسالان و کودکان، استخر موج خروشان که در هر ساعت يکبار بمدت 15 دقيقه موج مصنوعي توليد ميکند، رودخانه وحشي و… در آن جانمايي شده و در سال 2012 دو سرسره که يکي از آنها به طول حدود 450 متر يکي از طولاني ترين سرسره ها ي جهان هست در اين پارک افتتاح شد (Amazon Slide) و چون اين پارک در دامنه تپه اي بلند قرارگرفته، يکروز پر از فعالیت بدنی و بسيار شاد را پيش را خواهيد داشت. اين پارک از سه بخش تشکيل شده که براي ورود به هر بخش بايد مبلغ جداگانه اي پرداخت نمود. پارک آبي،پارک دلفينها و پارک دريايي مبلغ ورودي پارک آبي براي هر نفر بزرگسال حدود 50لير است که با پرداخت اين مبلغ مي شود از تمامي امکانات پارک بجز خوردني و نوشيدني استفاده کرد که البته ما با ارائه تخفیفاتی برای شما استفاده از این پارک آبی را ارزان تر کردیم. در بدو ورود، شما ميتوانيد پولتان را در يک کارت سفيد رنگ بدون شماره و علامت خاصي که فقط مجهز به يک تراشه کامپيوتري (مثل کارت تلفن ايران) هستش ذخيره کنيد تا جهت خريد در پارک ازش استفاده کنيد و در صورت مفقود شدن کارت با کسر 5 لير مابقي پول رو به شما بر ميگردونن اما… اين فقط يک ادعايي بيش نيست . بستني با مبلغ حداقل 2.5 لير،پيتزا با نوشابه و سيب زميني سرخ کرده حدود  25 لير و آب معدني 2 لير قيمت هايي هستش که در پارک نيازتان مي شود. هر 3 ساعت هم در ميدان مرکزي پارک رقص فواره اجرا مي شود که ديدن آن خالي از لطف نيست.

هتل آکوا فانتازیا

پارک دلفین های کوش آداسی

با پرداخت مبلغ حدود 15 تا 20 يورو هم مي توانيد از دلفين پارک استفاده کنيد و نمايش دلفين ها را تماشا نمایید و اگه هوس عکس گرفتن با دلفين ها به سرتان زد بايد 90 يورويي کنار بگذاريد. در پارک دريايي با پرداخت حدود 40 يورو مي توانيد در آکواريوم پر از ماهي شنا کنيد و از رودخانه وحشي و نمايش کروکوديل ها لذت ببريد. در پارک هم تعدادی عکاس  هستند که مرتب از شما عکس ميگيرند و بعد آنها را جلوي پله هاي ورودي و خروجي پارک نمايش می دهند و در صورت انتخاب براي هر عکس 7 لير نقدي بايد بپردازيد .به نوشته محل نمايش عکس ها رو تخته چوبي دقت کنين!!
telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد