پای کودکان هم به صنعت گردشگری باز شد

۱۳۹۶/۱۱/۲ دوشنبه
(0)
(0)
پای کودکان هم به صنعت گردشگری باز شد
پای کودکان هم به صنعت گردشگری باز شد

 پای کودکان هم به دنیای گردشگری باز شد.از فردا با آغاز نمایشگاه گردشگری  کودکان با معرفی غذاها و موسیقی اقوام ایرانی، برای چهار روز جشنی در گوشه ای از شهر به پا خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، اهالی گردشگری اعم از آژانس های هواپیمایی و سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری و مسافرتی قرار است در چهار روز، سفرنامه ها، تخفیفات و محصولات گردشگری را عرضه کنند تا مردم قبل از فرا رسیدن نوروز، برنامه‌ریزی های خود را انجام دهند و حتی فراتر از آن برای یک سال آینده خود، برنامه سفر خود را تنظیم کنند.

طبق گفته آقای رفیعی معاون گردشگری استان تهران، قرار شده این نمایشگاه محلی برای عرضه بلیت های تخفیف دار نوروزی هواپیما و قطارها باشد.

نمایشگاه گردشگری امسال قرار است با جُنگ و جشنواره موسیقی اقوام و عشایر ایرانی همراه باشد و در کنار آن بخش ویژه ای را هم به کودکان اختصاص داده شده تا نه تنها موسیقی فولکلور استانها توسط آنها اجرا شود که برنامه ریزی سفرها و انتخاب مقاصد با درنظر گرفتن سلیقه و نیاز کودکان اتفاق بیافتد.

یکی از سالن های این نمایشگاه که بخش جدید رویداد امسال به شمار می آید نیز به خوراکها و غذاهای ایرانی اختصاص دارد.

در دو سال گذشته سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در سراسر کشور، قصد داشت تغییری در سلیقه غذایی رستوران‌ها ایجاد کند که البته در این کار ناموفق بود، حال گوشه‌ای از نمایشگاه گردشگری به خوشمزه ترین انگیزه سفر در عصر حاضر اختصاص پیدا کرده است.

بوم‌گردی و هتل‌ها نیز نه تنها قرار است در نمایشگاه چهار روزه گردشگری امکانات خود را به نمایش بگذارند بلکه فرصتی فراهم کرده‌اند تا از تخفیف‌های آن‌ها در زمستان و همچنین در سال ۹۷ مطلع شد.

در سالن گردشگری «سلامت» که همانند هر سال هتل بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و فعالان این حوزه حضور دارند، طبق وعده رییس انجمن گردشگری سلامت قرار است، بخشی به چکاپ و مشاوره‌های رایگان پزشکی اختصاص داده شود.

صنایع دستی که چند سالی است به نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران اضافه شده و همیشه به محاق رفته و معمولا سالنی دور از دسترس در اختیار داشته، امسال هم بدون تغییر وضعیت در سالن سال گذشته جانمایی شده و با گذر از سالن غذا و گل یا آژانس‌های مسافرتی، می‌توان سراغ آن رفت.  

گردشگری الکترونیک و سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، گردشگری ورزشی و طبیعت گردی، خدمات و تجهیزات هتلداری و آژانس‌های مسافرتی، مراکز گردشگری، مناطق آزاد، دانشگاه‌ها، نرم افزار، کتاب و نشریات، بانک و بیمه از دیگر بخش‌های یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران هستند که از سوم تا ششم بهمن ماه محصولات و توانمندیهای خود را به نمایش می‌گذارند.

طبق اعلام معاون گردشگری قرار بود امسال ۷۰ شرکت خارجی هم حضور داشته باشند که به خاطر وضعیت تهران در یک ماه گذشته و اخبار منفی مخابره شده در سطح جهان، برخی از آنها انصراف داده اند.

هر چند این نمایشگاه همواره فرصتی برای کشورهای خارجی حاضر بوده که مشتری‌های یک ساله خود را از ایران جذب کنند. سال گذشته روسیه حضور پررنگی را در این نمایشگاه به جا گذاشت و تا حدی موفق شد بازار گردشگری ایران را به نفع خود تمام کند. این تجربه را یونان و ترکیه نیز در سال‌های پیش از سر گذرانده‌اند.

نمایشگاه گردشگری تهران از فردا 3 بهمن ساعت ۱۰ صبح در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح می شود و تا روز جمعه 6 بهمن ماه ادامه دارد.

زمان بازدید نمایشگاه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر است که پس از آن اجرای موسیقی زنده اقوام و چادرهای عشایر تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد