استانبول کارت چیست | کارت گردشگری استانبول چیست؟

۱۳۹۶/۸/۷ یکشنبه
(0)
(0)
استانبول کارت چیست | کارت گردشگری استانبول چیست؟
استانبول کارت چیست | کارت گردشگری استانبول چیست؟

اداره کنندگان شهرهای توریستی با  ارائۀ این خدمات سعی در رشد گردشگری منطقۀ مورد نظر خود دارند. پیشرفت هر روزۀ دنیا موجب رشد فضای رقابتی در زمینه های مختلف شده است. شما میتوانید این رقابت را در همه جا ببینید. از رقابت دو فروشنده برای فروش محصولات خود تا رقابت شرکتهای بزرگ هواپیمایی . رقابت در دنیای گردشگری نیز ادامه دارد.کشورها به دنبال راههایی برای جذب گردشگران و کسب سود روی به نوآوری هایی میزنند که بعضی از آنها با استقبال خوبی روبرو شده است. یکی از این گونه خدمات کارت گردشگری از همین خدمات هستند. کارتهای اعتباری گردشگری در سالهای اخیر در میان گردشگران رواج زیادی داشته اند. این کارتها معمولا شامل یک سری خدمات به  توریستهای دارندۀ کارت میباشد. خدماتی مانند تخفیف های ویژه در بازدید از موزه ها و تهیۀ بلیطهای شهری و ... در حقیقت این کارتها شامل بیشتر خدمات گردشگری میشوند که برای گردشگران در شهر در نظر گرفته شده است. در این مقاله به معرفی استانبول کارت میپردازیم. پیش از این در مقاله ای دربارۀ کارتهای گردشگری شهر برلین صحبت کرده بودیم اما خوب است بدانید که ترکیه نیز چنین روالی را برای گردشگران خود دارد. قبل از هرچیز بیایید یک تعریف جامع از کارت گردشگری داشته باشیم. کارت گردشگری یا  (Tourist Pass) بسته ای از خدمات مختلف و سرویس های یک شهر است که در اختیار گردشگران قرار میگیرد. این خدمات از بلیط موزه و شهربازی تا دسترسی رایگان به اینترنت را شامل میشود. خرید کارتهای گردشگری موجب میشود که در هزینه های سفر صرفه جویی کنید و زمان ارزشمند خود را بیجهت در صفهای مختلف سپری نکنید. این کارت ها موجب یک سفر بهتر و بیادماندنی تر برای استفاده کنندگان خواهند شد. حال که به تعریف کلی از کارت گردشگری رسیدیم، وقت آن است که سری به استانبول بزنیم. استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه است که همه ساله  پذیرای گردشگرانی از سراسر دنیا و مخصوصا ایران است. در چنین شهری لازم است که امکانات مخصوصی برای مسافران در نظر گرفته شود و کارتهای گردشگری یکی از این امکانات هستند. در ادامۀ این مطلب برای آشنایی بیشتر با استانبول کارت، کارت گردشگری استانبول امکانات و مزایای آنها و همچنین آشنایی با نحوۀ خرید هرکدام همراه ما باشید.
 

امکانات

اگر شما برای سفرتان درست برنامه ریزی کنید و بدانید که از سفر کردن چه هدفی دارید می توانید از میان کارتهای گردشگری مختلفی که وجود دارد، مناسب ترین کارت را برای سفر به شهر استانبول پیدا کنید.بعضی از امکاناتی که کارت گردشگری استانبول میتوانند داشته باشند از این قرارند.
- امکان سرویس تاکسی رایگان از فرودگاه تا هتل محل اقامت شما
- امکان بازدید از بعضی از جاذبه های مشخص شدۀ شهر
- امکان بازدید از موزههای مشخص به صورت رایگان
- تجربۀ تفریحات مشخص شده به صورت رایگان
- استفاده از وسایل حمل و نقل شهری به صورت رایگان یا با تخفیف
- دسترسی به اینترنت رایگان در طول سفر
- وجود راهنمای سفر شبانه روزی به صورت آنلاین

مزایا

استفاده از امکانات کارت گردشگری استانبول موجب میشود که در وقت و هزینۀ شما صرفه جویی شود. اما علاوه بر این ، وجود این کارت مزایای دیگری نیز برای شما دارد از جمله.
- کاهش هزینه های سفر شما در بازدید از مکانهای دیدنی شهر
- صرفه جویی در زمان ایستادن در صفهای طولانی تهیه بلیت که با کمک این کارت نیازی به خرید بلیت و صف ندارید.
- امکان بازدید از مهمترین جاذبه های توریستی شهر با آرامش بیشتر و بدون از دست دادن زمان
- امکان انتخاب کارت مناسب با نیاز از میان انواع مختلف کارتهای گردشگری
- امکان دسترسی به سرویسهای اینترنتی مختلف به علت دسترسی دائم به اینترنت در طی سفر
- جابجایی راحت و بی دردسر و ارزان قیمت در سطح شهر به کمک داشتن بلیطهای حمل و نقل شهرینکات ضروری

خرید

نکته ای که باید بدانید این است که در حال حاضر خریدن کارت اعتباری استانبول کارت تنها از طریق اینترنت ممکن است. این کارت گردشگری انواع مختلفی دارد اما بسته های پایۀ آن به سه صورت زیر میباشد.
- قیمت کارت گردشگری 1 روزه برای هر فرد بزرگسال 125 یورو میباشد.
- قیمت کارت گردشگری 3 روزه برای هر فرد بزرگسال 150 یورو میباشد.
- قیمت کارت گردشگری 7 روزه برای هر فرد بزرگسال 175 یورو میباشد.

روش استفاده از استانبول کارت

روش استفاده از این کارت به این صورت است که بعد از اتمام فرایند خرید، برای شما یک ایمیل ارسال میشود که داخل آن یک لینک و یک کد فعال سازی حساب کارت قرار دارد. شما با داشتن این کارت در تمام مدت سفر یک راهنمای آنلاین با خود دارید.

نکات ضروری

با توجه به موارد گفته شده لازم است نکات زیر را دربارۀ سفر به استانبول با کارت گردشگری بدانید.
استانبول کارت یک کارت دیجیتالی است که پس از از دریافت و فعالسازی کد صادر میشود.
برای اینکه از کارت خود بهتر و راحت تر استفاده کنید بهتر است قبل از سفر آن را تهیه نمائید.
لغو خرید این کارت بعد از فروش در صورت وجود شرایط خاص ممکن میباشد.
برای کسانی که مایلند تنها از موزه ها بازدید کنند یک بسته بنام (کارت موزه ها Museum Pass) نیز وجود دارند که به صورت جداگانه عرضه میشود. مورد دیگری که باید بدانید این است که مجموع  قیمت ورودی جاذبه های گردشگری مشخص شده در کارت به صورت جداگانه حدود 200 یورو است اما با داشتن این کارت تمام هزینه ها کاهش پیدا میکند.
نکات ضروری

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد