فرودگاه بین المللی پوکت | نمای دیدنی و جذاب از فرودگاه پوکت

۱۳۹۶/۷/۲۰ پنج شنبه
(0)
(0)
فرودگاه بین المللی پوکت | نمای دیدنی و جذاب از فرودگاه پوکت
فرودگاه بین المللی پوکت | نمای دیدنی و جذاب از فرودگاه پوکت
تایلند به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و توریستی فراوان، یکی از مراکز پراهمیت گردشگری دنیا در سال های اخیر به شمار می رود. یکی از مقاصد پرطرفدار این کشور، جزیره ی پوکت می باشد. به دلیل رفت و آمد زیاد گردشگران به این جزیره، فرودگاه بین المللی پوکت به عنوان دومین فرودگاه پرتردد کشور تایلند شناخته می شود. از این رو در این بخش قصد داریم اطلاعاتی را در مورد این فرودگاه پوکت از مجموعه فرودگاه های تایلند در اختیار شما دوستان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

معرفی فرودگاه بین المللی پوکت

پوکت بهشت تایلند

پوکت جزیره ایست در جنوب غربی کشور تایلند که به دلیل داشتن سواحل شنی زیبا و تفریحات دریایی فراوانی مانند موج سواری، قایق سواری و غواصی یکی از بهترین مقاصد برای استراحت و گذراندن یک تعطیلات عالی محسوب می گردد.  سالانه گردشگران زیادی برای تماشای طبیعت بکر و زیبای این جزیره به پوکت سفر می کنند. در نتیجه فرودگاه پوکت یکی از پرترافیک ترین و مهم ترین فرودگاه های تایلند به شمار می آید.

فرودگاه بین المللی پوکت

فرودگاه بین المللی پوکت

فرودگاه بین المللی پوکت (Phuket International Airport) یک فرودگاه همگانی (مسافری) است که در بخش شمالی جزیره ی پوکت و در ارتفاع 25 متری از سطح دریا واقع شده است. این فرودگاه با کد یاتای HKT  و طول باند 3000 متر، در حال حاضر دارای 10 خط هوایی فعال می باشد. فرودگاه پوکت به دلیل تعداد زیاد پروازهایش به صورت شبانه روزی فعال است. این فرودگاه می تواند در ساعت حدود 30 پرواز را مدیریت نماید. بر اساس آمار منتشر شده از فعالیت فرودگاه، سالانه بالغ بر دومیلیون و نهصد هزار مسافر و دوازده هزان تن بار با 27000 پرواز منتقل می شود. از این رو سومین جایگاه در بین فرودگاه های تایلند از لحاظ انتقال مسافر، مربوط به فرودگاه پوکت می باشد.فرودگاه پوکت در سال2013 ، 3/11 میلیون ورود داشته که این تعداد نسبت به تعداد ثبت شده در سال 2012 حدود 8/18 درصد رشد داشته است.

فرودگاه بین المللی پوکت

پایانه های فرودگاه

فرودگاه بین المللی پوکت دارای 2 پایانه ی مسافربری است. یکی از این پایانه ها به پروازهای خارجی و دیگری به پروازهای داخلی اختصاص دارد. پایانه ی سومی نیز در این فرودگاه وجود دارد که مربوط به پروازهای چارتر است. این پایانه ی فرعی که با نام X شناخته می شود، از سال 2014 به این فرودگاه اضافه شده است.به دلیل ترافیک بالا و اهمیت فرودگاه پوکت طرح توسعه آن در سال جدید وارد مرحله عملیاتی شد و قرار است تا یک پایانه ی جدید با ظرفیت حدود 5 میلیون نفر به این فرودگاه اضافه گردد که در این صورت ظرفیت انتقال مسافر در سال به 5/12 میلیون نفر  می رسد. براساس این طرح ساخت یک پارکینگ بزرگ نیز در برنامه ی توسعه ی فرودگاه قرار دارد. در این فرودگاه 7 ایستگاه تاکسی برای رفت و آمد آسان مسافران در نظر گرفته شده است. از این رو هیچ مشکلی برای دسترسی به آن نخواهید داشت.

پایانه های فرودگاه

خطوط هوایی تهران - پوکت

پروازهای مستقیم از ایران به جزیره پوکت برای اولین بار توسط شرکت هواپیمایی ماهان راه اندازی شد. این پروازها از فرودگاه بین المللی امام انجام می شود. سایر پروازهای داخلی و خارجی به این جزیره به صورت پروازهای اتصالی(کانکت ) انجام می شود که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.
بانکوک ایرویز (Bangkok Airways) :  تهران – بانکوک – پوکت
قطر ایرویز (Qatar Airways) : تهران – دوحه – پوکت
ایران ایر (Iran Air) : تهران – دبی – پوکت
هواپیمایی اتحاد (Etihad) : تهران – ابوظبی – پوکت
هواپیمایی امارات (Emirates) : تهران – دبی – پوکت
ایر آسیا مالزی (Air Asia Airlines) : تهران – کوالالامپور – پوکت ، تهران – بانکوک – پوکت

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد