جاذبه های گردشگری روسیه| تماشای پهناورترین کشور جهان

۱۳۹۶/۷/۲۰ پنج شنبه
(0)
(0)
جاذبه های گردشگری روسیه| تماشای پهناورترین کشور جهان
جاذبه های گردشگری روسیه| تماشای پهناورترین کشور جهان

فدراسیون روسیه (جمهوری سوسیالیستی فدراتیو، روسیه شوروی سابق) از غرب با نروژ، فنلاند، استونی و لتونی همسایه است و در جنوب غربی آن اکراین و روسیه سفید قرار گرفته اند. جمهوری های قفقاز، گرجستان و آذربایجان در جنوب این جمهوری قرار دارند. دریای سیاه و دریای خزر نیز در بخش های جنوبی این کشور قرار گرفته اند. در جنوب شرقی، چشم انداز روسیه با جمهوری خلق چین، مغولستان، کره شمالی و ایالت آلاسکای آمریکا همسایه است. مساحت این کشور بالغ بر 17/400/75 کیلومتر مربع می باشد که فدراسیون روسیه را به پهناورترین کشور جهان تبدیل نموده است. این سرزمین شامل 89 واحد فدرال است که مسکو و سن پترزبورگ از جمله آن ها هستند. کشور روسیه دارای دشت های وسیعی است که سلسله کوه های اورال به مثابه دیواری در میان بخش اروپایی و آسیایی آن قرار گرفته است. چشم انداز روسیه در شرق (سیبری و خاور دور) رشته کوه های متعددی وجود دارد که به تعدادی جزیره در شرق منتهی می گردند. امتداد این کشور از غرب به شرق 9000 کیلومتر می باشد و چنانچه یک هواپیمای مسافربری بخواهد از غرب به شرق روسیه پرواز نماید، مدت این پرواز 10 ساعت خواهد بود. ولگا بزرگ ترین رود اروپا به طول 3531 کیلومتر در کشور روسیه جریان دارد و از جاذبه های گردشگری روسیه است. در حدود 40 درصد کل خاک کشور روسیه از جنگل پوشیده شده است. بلندترین نقطه روسیه قله البروس در جنوب این کشور با ارتفاع 5642 متر می باشد. در این کشور 120 هزار رود با طول بیش از 10 کیلومتر وجود دارد. باهمگردی همراه باشید برای کسب اطلاعاتی از تاریخچه روسیه، چشم انداز روسیه و معرفی شهرهای مهم که در سفر به روسیه باید دید.

روسیه

مسکو

مسکو با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر پایتخت سیاسی، اقتصادی، تجاری و قلب روسیه به شمار می رود. این شهر در مرکز شرق اروپا و مابین رودخانه های ولگا و اکا واقع شده است. بر طبق افسانه ای، هفت تپه همانند روم در این شهر وجود دارد. مسکو شهری است سرسبز با خیابان های بسیار عریض. این موضوع برای افرادی که برای اولین بار در سفر به روسیه به مسکو می روند، همیشه جای تعجب و حیرت است. مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه و مسکو عبارتند از: میدان سرخ و مقبره لنین، کاخ کرملین، موزه کاخ کرملین، متروی مسکو، خیابان آربات، سیرک قدیمی مسکو، کلیسای واسیلی مقدس و کلیسای عیسی منجی.
مسکو

مراکز خرید

با توجه به این که مسکو از گران ترین شهرهای جهان محسوب می شود، در سفر به روسیه برای خرید، فروشگاه های معتبر در خیابان تورسکایا، خیابان آربات جدید و قدیم پیشنهاد می شود و برای تهیه صنایع دستی می توان از بازار اسماعیل اف در حومه مسکو بازدید نمود.

مراکز خرید مسکو

سن پترزبورگ

این شهر بدون شک پایتخت فرهنگی کشور روسیه و مهد شاهکارهای ادبی، هنری و معماری این کشور است. سن پترزبورک گنجینه ای است از آثار برجسته معماری، موزه ها، گالری های هنری، باغ ها و قصرهای باشکوه تزارها که به عقیده بسیاری، از زیباترین شهرهای دنیا می باشد. این شهر به ونیز شمالی معروف بوده و از 44 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. به همین جهت به شهر جزیره ها مشهور است. سن پترزبورک، روسیه را از طریق خلیج فنلاند به سایر آب های اروپایی متصل می کند و بدین جهت آن را پنجره ای به غرب نام نهاده اند. سن پترزبورک زادگاه شاعران و نویسندگان بزرگ روسیه همچون پوشکین، چخوف و داستایوفسکی و دانشمندانی چون مندلیف و لومانوموف می باشد. تماشای بزرگ ترین موزه دنیا یعنی آرمیتاژ، قدم زدن در میدان قصر و خیابان نفسکی، تماشای نمایش های محلی در این شهر، قایق سواری در کانال ها رودخانه سن پترزبورک همه و همه سبب می گردد تا هر بازدیدکننده ای با احساسی فوق العاده به دیار خود بازگردد. سن پترزبورگ به موزه ای در فضای باز معروف است و شمالی ترین شهر اروپا که جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارد. مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه و سن پترزبورگ عبارتند از: میدان قصر، موزه آرمیتاژ، قلعه پتروپاول، کلیسای جامع کازان، کلیسای جامع اسحاق، کلیسای خون ریخته شده و ناو جنگی آورا.

سن پترزبورک

اختلاف ساعت

روسیه دارای 10 منطقه زمانی است ولی دو شهر مسکو و سن پترزبورک هر دو در یک منطقه زمانی قرار دارند. ساعت رسمی این دو شهر در فصل تابستان نسبت به تهران 30 دقیقه جلوتر است پرواز از تهران تا مسکو، حدود سه و ساعت و نیم و از مسکو تا سن پترزبورگ حدود دو ساعت می باشد.

روسیه

واحد پول روسیه

واحد پول روسیه روبل می باشد که برابر با 100 کوپک است. در روسیه آب لوله کشی قابل شرب نیست و باید از آب در بطری های یکبار مصرف استفاده کرد.
واحد پول روسیه

سوغاتی روسیه

عروسک های کوچک و بزرگ چوبی معروف به ماتروشکا، صنایع دستی مربوط به دوران شوروی سابق، کهربا، دوربین های شکاری و عکاسی روسی و تابلوهای نقاشی از جمله سوغاتی های پرطرفدار روسی محسوب می گردند که در سفر به روسیه حتما باید به یادگار خرید.
سوغاتی روسیه

فرهنگ

روسیه سرزمین شاعران، نویسندگان و موسیقی دانان بزرگ است. سرزمین چخوف، داستایوفسکی، پوشکین و چایکوفسکی است. هنر و موسیقی بخش اساسی زندگی روس ها را تشکیل می دهد. زیباترین گالری ها موزه ها در این کشور قرار دارند. کافی است دقایقی را در خیابان نفسکی در سن پترزبورک یا آربات قدیم در مسکو قدم بزنید تا با تعداد زیادی از نوازندگان و نقاشان روبه رو شوید که به هنرنمایی مشغولند.
فرهنگ روسیه

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد