دره لاتربرونن سوئیس | زیباترین دره ی اروپا

۱۳۹۶/۷/۱۷ دوشنبه
(0)
(0)
دره لاتربرونن سوئیس | زیباترین دره ی اروپا
دره لاتربرونن سوئیس | زیباترین دره ی اروپا

در نزدیکی Bernese Oberland از کوه های آلپ سوئیس، حدود 70 کیلومتری جنوب شرقی برن، دره لاتربرونن سوئیس که زیباترین دره ی اروپاست قرار دارد که یکی از زیباترین دره ها در اروپا محسوب می شود. دره حدودا یک کیلومتر عرض دارد و بین حوض های غول پیکر و قله های کوهی که تقریبا 300 متر ارتفاع از سطح دره است، وجود دارد. در پایین، در میان بارش های سنگین قرار دارد، روستای لاتربرونن، در سه طرف توسط کوه های ایگر ، Monch و یونگفراو احاطه شده است. دره، که با عقب نشینی از یخچال ها بوجود آمده است، از طرف جنوب گسترش یافته است و سپس از سمت روستای جنوب غربی به شکل U است.

Lauterbrunnen 1

Lauterbrunnen 2

ارتفاع آبشار 

دره لاتربرونن که زیباترین دره ی اروپاس میباشد، به معنای "چشمه های بسیار" است. این نام از 72 آبشار است که از دره به عمق صخره ها روان است، که برخی از آنها صدها متر ارتفاع دارد. معروف ترین آنها عبارتند از: آبشار استاباخ که تقریبا 300 متر فرو میریزد، و یکی از بزرگترین آن آبشارها در اروپا است که سقوطی نا آرام دارد.

Lauterbrunnen 3

Lauterbrunnen 4

تونل دره لاتربرونن سوئیس

یکی دیگر از پدیده های دیدنی و جذاب طبیعی Trummmelbach Falls است که پشت کوه پنهان شده است و شامل یک سری از ده آبشاریخی که 20،000 لیتر آب در ثانیه حمل می کند می شود. این آبشار مجموعا 200 متر است. این سقوط رعد آسا، دره ای حفره ای شکل درکوه سنگ آهک،بوجود آورده است. آبشارها تا سال 1877 ، زمانی که یک تونل به کوه متصل شد ناپدید شدند. امروزه، شما می توانید در زیرزمین برانید و با پیاده روی مناظر آن را ببینید. با این حال، در زمستان، بارش کاهش می یابد.

Lauterbrunnen 5

Lauterbrunnen 6

دره لاتربرونن در میراث جهانی یونسکو

صخره های شگفت انگیز لاتربرونن برای بسیاری از نوازندگان و نویسندگان، از جمله شعر یوهان گوته، "آواز روح آبشارها"، که  فرانتس شوبرت موسیقی آن را ساخته است، الهام بخش بوده است. J.R.R. کوه های مه آلود Tolkien از "The Hobbit" نیز بر پایه دره لاتربرونن است. دره لاتربرونن در سال 2001 به عنوان یک میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

Lauterbrunnen 7

Lauterbrunnen 8

Lauterbrunnen 9

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد