راهنمای پیاده روی اربعین | هزینه پیاده روی اربعین و سفر به کربلا

۱۳۹۶/۷/۱۶ یکشنبه
(0)
(0)
راهنمای پیاده روی اربعین | هزینه پیاده روی اربعین و سفر به کربلا
راهنمای پیاده روی اربعین | هزینه پیاده روی اربعین و سفر به کربلا

در این مطلب که درواقع راهنمای پیاده روی اربعین هست، از هزینه پیاده روی اربعین و نکاتی که در این سفر زیارتی وجود دارد برایتان می گوییم. باز هم بوی محرم از راه رسید ، ماهی که پر از شور حسینی است و مردم غیور و مسلمان ایران به همراه دیگر مسلمانان و شیعیان جهان، این ماه را با عزاداری برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و 72 تن از یارانش گرامی می دارند، ماهی که خون حسین (ع) آن را رنگین کرده است. در این ماه اکثر شیعیان عالم سعی می کنند که خودشان را به حرم آن حضرت در کربلای معلا در کشور عراق برسانند. تا از نزدیک در غم و عزای آن امام بزرگوار و یارانش  که مظلومانه به شهادت رسیدند شرکت کنند.  با توجه به این که در چند سال اخیر تعداد زائران حسینی رو به افزایش بوده است با نزدیک بودن این ایام تصمیم گرفتیم تا در قالب راهنمای پیاده روی اربعین به بررسی هزینه پیاده روی اربعین و سفر به کربلا بپردازیم و تا آنجایی که از دست ما بر می آید شما را با برخی نکاتی که در سفر به این مکان مقدس باید بدانید راهنمایی کنیم .

پیاده روی کربلا

 بازین چه شورش است که در خلق عالم است      باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

اگر بخواهیم در این راهنمای پیاده روی اربعین به معرفی بهترین مکان های اقامتی در کشور و هزینه پیاده روی اربعین در عراق بپردازیم شایسته استکه از هتل ریحان کربلا نام ببریم که جزو بهترین ها است همچنین برج کریستال ، برج یوسف ، آلمانسیک ،زیارا ، سفیر و ... نیز در ردیف هتل های خوب شهر کربلا قرار می گیرد. معمولا هزینه هتل برای یک شب اقامت در کربلا حد اقل چیزی حدود 40 دلار برای یک نفر می باشد . البته  هتل های این شهر دارای درجه بندی مختلفی هستند . هر چه  به حرم نزدیک تر شویم قیمت هتل های آن نیز گران تر می شود . کشور عراق در زمانی که صدام بر آن حکومت می کرد شیعیان جهان اجازه چندانی برای عزاداری امام حسین نداشتند اما زمانی که صدام سقوط کرد شرایط برای ورود زائران ایرانی و دیگر شیعیان بریا زیارت قبر مولایمان امام حسین (ع) فراهم گردید بنابراین این امر سبب شد که امروزه وضعیت هتل ها و گردشگری این کشور سرو سامان یابد . توصیه ای که به شما داریم این است که به دلیل وضعیت بدی که هاستل ها یا مسافر خانه های شهر کربلا دارند، به هیچ وجه در این مسافر خانه ها اقامت نکنید.

اربعین حسینی

هزینه پیاده روی اربعین | هزینه حمل و نقل عمومی 

اولین چیزی که در سفرهای درون شهری در کربلا و دیگر شهر های عراق به شما زائران محترم توصیه می کنیم این است که اگر خانم هستید و به تنهایی مسافرت می روید به هیچ وجه تنهایی سوار ماشین نشوید. همچنین وقتی سوار ماشین یا تاکسی شدید حواستان به وسایلتان باشد که آن ها را در ماشین جا نگذارید چون پیدا کردن وسایلتان در این شهر ها با توجه به عدم وجود نظارت کافی و شلوغ بودن شهر تقریبا محال است. تقریبا هزینه رفت امد با تاکس در شهر چیزی حدود 7 هزارتومان می شود همچنین در مسر های مستقیم و کوتاه کرایه تاکسی ها معمولا 1000 تومان یا سه دینار است . همچنین هزینه تاکسی از گاراژ نجف تا حرم چیزی حدود 1500 دینار می باشد.
سفر پیاده به کربلا

برای خوردن صبحانه ، نهار و شما در کربلا چه کنیم ؟

اگر شما قصد دارید که به صورت انفرادی به کربلا سفر کنید و از کاروان استفاده نمی کنید در مورد مواد غذایی و این که در چه جاهایی باید غذا تهیه کنید بسیار هوشیار باشید . برای مثال بهترین مکان ها برای سرو غذا در رستوران هایی مانند : النخیل ، الفردوس ، زعفران ، فست فود الطازج و جبل عامل می باشد چون این مکان ها نکات بهداشتی را رعایت می کنند و غذاهایی که عرضه می کنند بسیار تمیز و مناسب است تقریبا از نظر هزینه هم هر وعده غذایی در کربلا به طور متوسط چیزی حدود 20 هزار تومان آب می خورد . همچنین توصیه می کنیم در رستوران های بین راهی که در طول مسیر سفرتان وجود دارد به  دلیل این که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند هیچ وجه برای صرف غذا توقف نکنید. چون ممکن است دچار مسمومیت غذایی شوید . البته اگر با کاروان های زیارتی به این شهر مقدس مسافرت می کنید خیالتان از بابت ناهار ، شام و صبحانه راحت باشد چون معمولا این  کاروان ها متعهد می شوند که به شما غذای با کیفیت در بهترین هتل ها عرضه کنند.
هزینه سفر به کربلا

 سوغاتی کربلا

بهترین سوغات کربلا دیدن قبر امام حسین ( ع ) است که می تواند آرزوی هر فرد شیعه در هر کجای جهان باشد . همین که ما لیاقت پیدا کنیم که به کربلای معلا برویم برای ما و خانواده ی ما از هر چیز مادی که در این دنیای فانی وجود دارد با ارزش تر است. از نظر سوغاتی که برای دوستان و آشنایان مان که می خواهیم بیاوریم چیزی بالاتر از این نیست که از حضرت امام حسین (ع) بخواهیم که همه ی کسانی که التماس دعا کرده اند را در سایه عنایات خود قرار دهند و برایشان از خداوند منان سلامتی و گشایش در کار و زندگی را بخواهیم .  شهر کربلا مهم ترین سوغاتیش مهر  و تسبیح و پارچه های سبز متبرک می باشدو دیگر اجناسی که در این شهر وجود دارند از نظر مادی ارزش خریدن ندارند چون این شهر جنس هایی که در بازار های آن وجود دارد اغلب چینی و نامرغوب است بنابر این توصیه می کنیم که به علت این که بازار های زیادی در شهر کربلا وجود ندارد سعی کنید با حذف خرید  جنس های نامرغوب در هزینه سفرتان مدیریت کنید.
سفر به کربلا

چگونه در هزینه های خود صرفه جویی کنیم ؟

برای این که هزینه های سفرتان کاهش یابد بهترین کار این است که با استفاده از کاروان های سازمان حج و زیارت به کربلای معلا سفر کنید زیرا در این صورت از نظر خوراک ، حمل و نقل ، بیمه و مسئولیت هتل خیالتان راحت خواهد بود چون همه ی این ها به پای کاروان است و همچنین از آن جهت که ممکن است زبان عربی شما مانند بنده حقیر زیاد خوب نباشد ممکن است افرادی سود جو و کلاه بردار از شما سوء استفاده کنند و جان و اموالتان در خطر بیفتد . اگر به صورت انفرادی سفر کنید مخصوصا در زمان هایی که شلوغ است ممکن است نتوانید هتل مناسبی برای اقامت پیدا کنید و این دغدغه حتی سبب خواهد شد که نتوانید به راحتی به  کار زیارت خود بپردازید پس بهتر است از کاروان ها استفاده کنید البته در ایام عزاداری کمی وضع بهتر است چون مردم شهر نذری می دهند و تقریبا در طول مسیر می توان ایستگاه های صلواتی زیادی را پیدا کرد بنابر این هزینه اقامت و غذایتان خیلی کاهش می یابد.
پیاده روی کربلا

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد