حقایقی عجیب در مورد هاوایی | حقایق بسیار جالبی از هاوایی

۱۳۹۶/۷/۱۶ یکشنبه
(0)
(0)
حقایقی عجیب در مورد هاوایی | حقایق بسیار جالبی از هاوایی
حقایقی عجیب در مورد هاوایی | حقایق بسیار جالبی از هاوایی
هاوایی نام مجمع الجزایری در آمریکا است که سالانه دوست داران و گردشگران زیادی را به خود جذب میکند و مثل تمامی مکان ها که حقایق بسیار جالبی را در خود گنجانده اند، حقایق جالب هاوایی هم کم نیستند. چند حقیقت جالب در مورد هاوایی را میدانید؟ جزیره هاوایی نسبت به 50 ایالت دیگر در امریکا یکی از بهترین ها در زمینه گردشگری است و این به دلیل طبیعت کم نظیر و جاذبه های گردشگری فوق العاده ان است. این مجمع ایالت پنجم آمریکا و در اقیانوس آرام جای دارد و پایتخت و مهم ترین شهر آن هونولولو میباشد. با ما همراه باشید برای دانستن حقایقی عجیب در مورد هاوایی.

1

بزرگراه های بین ایالتی جزیره اوآهو

این بزرگراه ها در رده H قرار دارد و نسبت به بزرگراه های معمولی دارای شرایط بهتری میباشند. سه بزرگراه با این شرایط وجود دارند که بخاطر کیفیت بهترشان توانسته اند نام "بین ایالتی" را از آن خود کنند، نه چون چند ایالت را به یکدیگر متصل کرده است.

2

تمرین فضانوردان اپولو در جزایر هاوایی برای فرو امدن در ماه

در بخش مخصوصی از بلندترین کوه جهان مونوکی به دلیل شباهت سطحی اش به ماه، آموزش فضانوردان برای فرود روی ماه انجام گرفت. این مکان الان با نام روستای آپولو شناخته میشود شن های آن نیز تا حدودی شبیه سیاره مریخ بوده و مریخ نورد کنجکاوی در منطقه آتشفشانی اش توانسته شبیه سازی هایی پیاده کند.

3

امکان بازدید تنها از 6 جزیره وجود دارد

در هاوایی 8 جزیره وجود دارد که دوتا از آنها خالی از سکنه است که به فعالیت های فرهنگی مردم هاوایی محدود شده. جزیره نیهااو(Niihau) که لقب جالب و هیجان انگیز جزیره ممنوع شده (The Forbidden island) را یدک میکشد، یکی از آن جزایر میباشد که تنها پرسنل نیروی دریایی و مقامات دولتی اجازه ورود به آن را دارند. جزیره کاهولاوه(Kahoolawe) که کوچکترین جزیره در این میان است در دوره جنگ جهانی دوم به عنوان محدوده بمب گذاری استفاده میشد که دلیل لقب جزیره هدف (The Target Island) می باشد و از حقایق جالب هاوایی است.

4

حادثه هوایی نیهااو

یک حقیقت جالب در مورد هاوایی این است که در pear harbor که بندر گاهی برای نیروهای نظامی است هواپیمای خلبانی ژاپنی دچار حادثه و توسط مردم محلی اسیر شد. این خلبان توسط سه تن از ژاپنی تباره ای این جزیره نجات پیدا کرد  و توانست به سختی بر اسیر کنندگانش غلبه کند که البته در طی جریانی کشته شد.

5

اولین فرد غیر ژاپنی که توانست رتبه  یوکوزونا را در ورزش سومو از آن خود کند از مردمان هاوایی بود

 Akebono Tara یا همان Chad Haaheo Rowanتوانست بالاترین رتبه کشتی گیری را بعد از 5 سال رقابت بدست اورد.وی با داری 514 پوند وزن و قد 6.8 فوت یکی از بلند ترین و سنگین ترین کشتی گیران سومو در طول تاریخ است که در ال 2001از کستی سومو کناره گیری کرد و خودرا  به یکی از کشتی گیرانن حرفه ای در سطح ژاپنن تبدیل کرد.

6

در خطر بودن جان مارهای هاوایی

به دلیل وجود شکارچیان و البته گردشگران که نباید فراموش شوند، تعداد خزندگان موجود در هاوایی بسیار کاهش یافته است و تا کنون تصور میشد که مارهای آن به طور کلی از بین رفته اند اما اخیرا چند نمونه از آن به خصوص مار قهوه ای دیده شده است و از حقایقی عجیب در مورد هاوایی است.

7

مصرف گوشت مردم هاوایی از سرانه مصرت کنسرت گوشت امریکا بیشتر است

در هاوایی در مجموع 7 میلیون کنسرو گوشت تهیه شده از ژامبون مصرف میشود؛ یعنی به ازای هر نفر در جزیره یک کنسرو گوشت. این غذا در هاوایی بسیار محبوب است و شعبه مک دونالد و برگرکینگ بسیار برای این غذا ارزش قائل هستند که همین صحت آمارها را ثابت میکند.در هونولولو، پایتخت هاوایی، جشنواره خیابانی سالانه ای برگزار می شود که در خصوص این نوع از کنسرو گوشت بوده و در طی آن رستوران های موجود در این منطقه انواع مختلف و بسیار خوشمزه ای از این غذا را سرو میکنند و ارائه می دهند که این یک حقیقت جالب در مورد هاوایی است.

8

کاخ سفید در امریکا تنها در هاوایی به رسمیت شناخته میشود

 قصر لولانی در سال 1870 با الهام از کاخ های اروپایی به دستور پادشاه کالاکااوا ساخته شد و در ال 1882 تکمیل شد.این پادشاهی در سال 1893 سرنگون شد ولی قصر ذکر شده همچنان به همان ابهت باقیست و در معرض بازدیدکنندگان و گردشگران قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این کاخ 4 سال زودتر از کاخ سفید از چراغ های الکتریکی استفاده میکرد که این یکی از حقایق جالب هاوایی است.

9

گسترش ادامه دار بزرگترین جزیره ی هاوایی

قله Kilauea از سال 1983 در حال فوران است و جزیره هاوایی نیز با کمک این آتشفشان در حال بزرگ شدن است. این مواد مذاب از سال 1983 تا 2002 حدود 543 جریب به خاک هاوایی افزوده بودند.

10

مسئولیت بزرگ جزایر هاوایی در خصوص گسترش بازی pogs در امریکا

 پوگز قسمتی از بازی قدیمی ژاپنی به نام منکو است که گسترش آن توسط مهاجران انجام میشد. عامل رشد و گسترش بسیار سریع بازی پوگز در امریکا آن بود که معلمی این بازی را سر کلاس خود به دانش آموزانش آموزش داد و باعث شد این بازی آمریکا را در نوردد و از حقایق جالب هاوایی باشد.

11

در امریکا، هاوایی تنها ایالتی است که از زبان رسمی بهره میبرد

زبان رسمی مرد هاوایی ،Hawaiian نام دارد که تنها با گویشی متفاوت در راستای زبان انگلیسی  جایی میگیرد.بیشترین تمرکز روی این زبان در جزیره نیهااو میباشد که گویش ان بیشتر تحت تاثیر اروپایی هایی است که ابتدا به این جزیره امدند.

12

 

غیرمجاز و غیر قانونی بودن بیلبورد های تبلیغاتی در هاوایی

 در بین ایالت های امریکا ابتدا هاوایی این نوع تبلیغات کنار جاده ای را ممنوع و غیر قانونی را اجرا کرد و سپس سه آیالت دیگر امریکا با نام های رمونت (Vermont)، آلاسکا (Alaska) و مین (Mine ) چنین قانونی را اجرا و بیلبورد را غیر قانونی اعلام کردند.دلیل اعمال قانون غیر مجاز بودن این بود که بیلبوردهای تبلیغات کنار جاده مناظر زیبای محیط را خراب میکرد. این قانون در سال 1927 اجرا شد.13

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد