ریشه های سبز در زیر آب های آبی!!

۱۳۹۶/۷/۲ یکشنبه
(0)
(0)
ریشه های سبز در زیر آب های آبی!!
ریشه های سبز در زیر آب های آبی!!

سفر به دامان طبیعت و تماشای مناظر فوق العاده ی آن قطعا یکی از زیباترین سفرهایی است تا کنون تجربه کرده اید. دریاچه های آبی زیبا و جنگل های سرسبز همیشه جزو پرطرفدارترین مناظر زیبای طبیعی بوده اند. حالا فکر کنید اگر بتوانید هردوی این ها را باهم ببینید چقدر برایتان جذاب و لذت بخش خواهد بود. جنگل های زیر آب، به جنگل هایی گفته می شود که بالا آمدن سطح آب دریاها باعث فرورفتن آن ها در زیر آب می شود و تنها بقایایی از آن ها می ماند. در این حالت این جنگل ها در زیر گل و لای مدفون می شوند و پس از گذشت هزاران سال با پایین آمدن دوباره سطح آب یا در اثر فرسایش، بخشی از آن ها نمایان می گردد. در این مقاله قصد داریم که در مورد عجیب ترین جنگل های زیر آب دنیاصحبت کرده و آن ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

عجیب ترین جنگل های زیر آب دنیا

دریاچه ی کیندی در قزاقستان

دریاچه ی کیندی (Kaindy) در کوه های کین شان  قزاقستان و در 129 کیلومتری جنوب شرقی شهر آلماتی واقع شده است. طول این دریاچه، 400 متر است و عمق آن در برخی نقاط به 30 متر نیز می رسد. این دریاچه در نتیجه زلزله و رانش زمین در سال 1911 ایجاد شد و از آن زمان به بعد، درختان این منطقه به حیات خود در درون آب ادامه دادند. ریشه این درختان در کف دریاچه رشد کرده و تنه خشک آن ها خارج از آب قرار دارد. به دلیل وجود این درختان، دریاچه ی کیندی به عنوان عجیب ترین دریاچه دنیا شناخته می شود. درختان این دریاچه، گونه ای از صنوبر با نام Picea Schrekiana  هستند. این دریاچه در فصل های گرم و سرد سال، تصاویر و مناظر متفاوتی از خود نشان می دهند. مسیر دریاچه کیندی دارای چشم اندازهایی بسیار زیبا از رود Saty Gorge می باشد. دره چلیک ریور (Chilik River) نیز یکی دیگر از مناظر زیبای این منطقه است.

دریاچه ی کیندی در قزاقستان

دریاچه بزید در رومانی

دریاچه بزید (Bezid)، دریاچه ای مصنوعی است که در منطقه ی ترانسیلوانای کشور رومانی واقع شده است. سال ها پیش سیلاب شدیدی این منطقه را در بر گرفت  و شهر بزید و تمام خانه های آن در زیر آب مدفون شدند. دریاچه بزید، حاصل آن سیلاب عظیم می باشد. از همه چیزهایی که در شهر بزید وجود داشت، تنها برج کلیسای شهر و نوک درختان، بالاتر از سطح آب قرار دارند. برای مقابله با سیلاب های زیادی که همیشه باعث بحران و خرابی در این منطقه می شد، در حدود 25 سال قبل سدی در این جا ساخته شد. این سد از بروز سیلاب های مکرر جلوگیری می کند.

دریاچه بزید در رومانی

دریاچه پِریار در هند

دریاچه ی پِریار که در ایالت کرالای هندوستان واقع شده، یکی دیگر از شگفت انگیزترین جنگل های جهان است. بقایای باقی مانده از درختان در این دریاچه، نشان از جنگلی زیبا و سرسبز دارد. این دریاچه، منطقه ای به وسعت 55 کیلومتر را در برگرفته و آب آن از رودخانه پریار تامین می گردد. آب این دریاچه از طریق یک تونل و آبراهه هایی که در میان رشته کوه های Western ghat وجود دارد، گذشته و به ایالت تامیل نادو و رودخانه Vaigai River می رسد. اکنون پس از سال ها تنه های درختان زیر آب در حال پوسیدن بوده و کم کم از بین می روند.

دریاچه ی پِریار در هند

دریاچه سد یوداوالاوه در سریلانکا

این منطقه قبل از ساخته شدن دریاچه، سد یک منطقه جنگلی سرسبز و زیبا بوده است. هنوز هم شاخه های انبوه و پرپیچ درختان در این دریاچه به چشم می خورند. آب این دریاچه از طریق رودخانه walave تامین می گردد.

دریاچه سد یوداوالاوه در سریلانکا

دریاچه سد ولتا در غنا

دریاچه سد ولتا (Volta) با مساحت حدود  8502 کیلومتر مربع، وسیع ترین دریاچه سد جهان است که در کشور غنا قرار دارد. ولتا از نظر حجم ذخیره آبی نیز سومین دریاچه سد بزرگ دنیا به شمار می رود و بیشترین حجم آبی آن نیز توسط رودی به همین نام تامین می گردد. دریاچه سد ولتا نتیجه ساخت سد آکوسومبو (Akosombo) می باشد. این سد، برق بیشتر مناطق کشور غنا را تامین می کند. برای ساخت سد هیدروالکتریکی آکوسومبو در سال 1965 نزدیک به 78000 نفر از مردم محلی این منطقه مجبور به ترک محل زندگیشان شدند. تمام خانه ها و ساختمان های این بخش نیز تخریب شد و حدود 200000 حیوان نیز از این منطقه منتقل شدند.

دریاچه سد ولتا در غنا

دریاچه ی کدو در تگزاس

دریاچه کدو (caddo) یکی از دریاچه های آب شیرین جهان است که در مرز بین ایالت تگزاس و لوئیزیانا و در فاصله ی شهرهای هریسون شمالی و ماریون جنوبی قرار گرفته است. آب های راکد و آرام دریاچه به همراه تصویر زیبایی از درختان بلند که بر روی آب انعکاس یافته، منظره ای فوق العاده را ایجاد کرده است. این جنگل بزرگ ترین جنگل درختان سرو در دنیا می باشد که تنه ی همه این درختان در زیر آب قرار دارد و یکی از عجیب ترین جنگل های زیر آب دنیا را به وجود آورده است.

دریاچه ی کدو در تگزاس

دریاچه ی کامپونگ پلاک در کامبوج

دریاچه ی کامپونگ پلاک (kampong pluk) یکی از زیباترین و عجیب ترین جنگل های زیر آب می باشد که در کشور کامبوج واقع شده است. بر روی این دریاچه، دهکده شناوری وجود دارد که مردم آن از طریق صید میگو زندگی خود را می گذرانند. اهالی این دهکده، خانه های خود را بر روی پایه های چوبی بلند ساخته اند که این پایه ها در 4 سمت بخش زیرین خانه ها وجود دارند. همین پایه های بلند باعث در امان ماندن آن ها از سیل و حیوانات موزی و جانوران می گردد. درختان این جنگل، mangroves  نام دارند و زیستگاه گونه های مختلفی از جانوران می باشند.

دریاچه ی کامپونگ پلاک در کامبوج

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد