دهکده تفریحی زراس | نماینده توسعه گردشگری خوزستان

۱۳۹۶/۶/۲۶ یکشنبه
(1)
(0)
دهکده تفریحی زراس | نماینده توسعه گردشگری خوزستان
دهکده تفریحی زراس | نماینده توسعه گردشگری خوزستان

این روزها به خوزستان و خوزستان گردی که فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، اقلیمی از دست رفته، گرمایی طاقت فرسا و گرد و خاکی بی رحم است که زندگی را به نظر غیر ممکن می کند. اگر بخواهیم دلیل همه این اتفاقات را بررسی کنیم، باید دقیقه ها و ساعت ها حرف بزنیم. شاید بسیاری از ما تصور واضحی از جاذبه های گردشگری خوزستان نداشته باشیم، اما گاهی با کمی جست و جو، هنوز هم می توان در این استان گرمسیر، تصویری از زیبایی و لطافت را پیدا کرد. تصویری به نام دهکده تفریحی زراس، از زیباترین جاهای دیدنی خوزستان که با تصور ذهنی ما از خوزستان به طور کلی در تضاد است و می تواند نمادی برای توسعه توریسم خوزستان باشد. با ما همراه باشید.

زراس، روی خوش خوزستان

سفر به سرزمین عجایب

دهکده تفریحی زراس منطقه ای دست نخورده و کمتر دیده شده در استان خوزستان است. اگر به تصاویر این منطقه نگاهی بیاندازید، بدون شک تصور خواهید کرد که در حال تماشا کردن تصویری از شمال ایران هستید، غافل از اینکه این ها جلوه ای بکر از جنوب گرما زده کشورمان است. تعجب شما هنگامی به اوج می رسد که تصاویری از کوه های برف زده این منطقه را مشاهده کنید. زراس با مه گرفتگی، نسیم خنک صبح های تابستانی، سرمای زمستان، زیبایی نارنجی رنگ پاییز و رگبارهای بی وقفه بهاری بیگانه نیست. این منطقه از دست بی رحم تغییرات جوی این استان در امان مانده است و گویی می خواهد نماینده و نشان دهنده تصویری زیبا از استانی گرد و خاک گرفته باشد. به این منطقه که سفر می کنیم، همچنان تصویری از رودهای در جریان، درختان سبز و هوایی پاک را خواهیم دید. واقعا این تکه از زمین را باید از نزدیک دید و طبیعت آن را لمس کرد. 

زمستان در زراس

راهنمای سفر و موقعیت جغرافیایی

این منطقه در 250 کیلومتری شمال شرقی اهواز و 39 کیلومتری سد کارون سه قرار دارد. مساحت آن 206 هکتار بوده و محدوده طرح دهکده توریستی زراس نیز در این منطقه قرار دارد. برای دسترسی به این منطقه باید از جاده 55 کیلومتری ایذه - دهدز استفاده کنید. این راه، 25 کیلومتر از طول ساحل شرقی دریاچه سد کارون 3 را طی کرده و می توان در طول مسیر از مناظر چشم نوازی بهره برد. شاید بتوان گفت که اصلی ترین دلیل بکر بودن و آب و هوای معتدل این منطقه، ارتفاع آن از سطح دریاست. در کمترین نقطه این ارتفاع 840 متر از سطح دریا بوده و تا 1340 متر هم می رسد. 

ارتفاعات زراس

جاذبه های گردشگری

دهکده تفریحی زراس یقینا نماینده ای شایسته برای جاهای دیدنی خوزستان و صنعت توریسم این استان است. کوه های سر به فلک کشیده منگشت، آبشار شیوند که مشرف به دهکده گردشگری بوده و منظره بدیعی را به وجود آورده است و همچنین آبادی ها و باغ هایی که می توان انواع میوه جات سردسیری و کوهستانی را در آن مشاهده کرد. رسیدگی مناسب به منطقه و برنامه های مختلف برای گسترش آن، مطمئنا میتواند تجربه ای جدید از خوزستان گردی را برای هر فردی ایجاد کند. با سفر به زراس می توان شاهد بود که جاذبه های گردشگری خوزستان همچنان حرفی برای گفتن داشته و می توان روی این استان به عنوان مقصدی برای سفرهای تفریحی حساب کرد.

جاذبه های گردشگری زراس

جمع بندی

تصور اغلب ما از خوزستان گردی، احتمالا یکسان است، اما با کمی تحقیق می توان مکان هایی بی نظیر را در این استان پیدا کرد. نمونه این مناطق بکر هم میتواند زراس باشد، منطقه ای که مسلما با برنامه ریزی مناسب در حوزه توسعه توریسم خوزستان، می تواند نه تنها به ایرانی ها، بلکه به تمامی دنیا معرفی شود.

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد