زمان مناسب برای خرید بلیت

۱۳۹۷/۷/۱ یکشنبه
(0)
(0)
زمان مناسب برای خرید بلیت
زمان مناسب برای خرید بلیت

روند پیدا کردن ارزان ترین بلیط هواپیما برای سفر مانند یک بازی است که اگر آن را به خوبی بلد نباشید، به راحتی در آن بازنده می شوید. در دوران "کلان داده ها" چک کردن وب سایت ها برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط موجود به کاری ساده تبدیل شده است. در چند سال پیش بهتر بود بلیط 4 تا 6 هفته قبل از مسافرت تهیه شود، اما همه چیز تغییر کرده است و این قیمت در حقیقت به مقصد شما برای سفر بستگی دارد. در ادامه طبق آخرین آمار سال 2018، خواهید دید که بهتر است برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز پرواز خود را از 4 ماه قبل از سفر تهیه کنید و همچنین خلاصه اطلاعاتی را برای شما آماده کرده ایم که بر اساس آن متوجه خواهید شد چه زمانی برای رزرو پرواز مناسب تر است.در حال حاضر شرکت های زیادی میلیون ها قیمت بلیط هواپیمایی را ارائه می کنند و تعداد زیادی بهترین زمان خرید را به ما ارائه می کنند. در گذشته این کار بسیار ساده تر بود، اما در حال حاضر ، به خاطر تنوع ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی این کار پیچیده تر شده و هنگام خرید بلیط شما مجبور به بررسی ایرلاین های مختلف و اطلاعات آنها هستید.خلاصه: با خرید زودتر بلیط می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.در سالهای گذشته، بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان قیمت، اغلب 6 تا 8 هفته قبل از سفر بود، اما داده های سال 2017 بار دیگر نشان می دهد که قیمت بلیط ها حدود 4 تا 6 ماه قبل از سفر ارزان تر هستند. به عبارت دیگر، اگر از تاریخ سفر خود اطمینان دارید، 6 ماه قبل از سفر، بلیط خود را خریداری کنید، زیرا در این زمان تقریبا ارزان ترین بلیط ممکن گیرتان می آید.برای آگاهی از بهترین زمان برای رزرو پرواز با ما همراه باشید.

زمان مناسب برای خرید بلیت

خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز :

یکی دیگر از چیزهای جالب در مورد این داده ها و در کل بهترین زمان برای رزرو پرواز این است که حتی وقتی به ارزان ترین قیمت خود می رسند در طی چند ماه بعد هم باز حدود 50 دلار نوسان قیمت دارند. بنابراین بهترین استراتژی این است که یک یادآور برای پرواز تنظیم کنید تا زمانی که به پایین ترین نرخ خود رسید آن را خریداری کنید. زمان را برای کاهش هزینه در مسیری که خریداری میکنید کاهش دهید و بلیط های ارزان تری خریداری کنید. به محض اینکه تغییرات را دریافت کردید اقدام به خرید بلیط و رزرو پرواز کنید.در سفر آمریکای شمالی تا اروپا 7 تا 16 هفته قبل از پرواز بهترین زمان برای خرید بلیط هوایی استخرید بلیط با قیمتی مناسب تا حد زیادی به مبدا و مقصد سفرتان بستگی دارد، اما به طور کلی اگر بین آمریکای شمالی و اروپا پرواز می کنید، بهترین زمان برای رزرو پرواز قیمت ها تقریبا 16 هفته قبل از پرواز به پایین ترین حد خود می رسند و معمولا (اما نه همیشه) این قیمت تا حدود 7 هقته قبل از پرواز تغییری نمی کند.در بازه 16 هفته قبل از پرواز، هر چه بیشتر منتظر بمانید، این احتمال که قیمت ها بالاتر بروند بیشتر می شود. این امر به ویژه درورد زمان اوج مسافرت مانند جولای و اوت صدق می کند. بهترین زمان برای رزرو پرواز ،در فصل بهار و پاییز که می توانید کمی بیشتر برای پایین آمدن قیمت ها برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز صبر کنید.

خرید بلیت هواپیما

از آمریکای شمالی به حوزه کارائیب: 3 تا 12 هفته قبل از سفر بلیط تان را رزرو کنید.

بهترین زمان برای رزرو پرواز ،اگر می خواهید به یکی از مناطق کارائیب مانند کانکون، سن خوان یا ناسائو بروید، 2 تا 3 هفته قبل از پرواز، ارزان ترین خرید بلیط هواپیما بلیط را می توانید گیر بیاورید. می توانید 10 تا 12 هفته قبل، پرواز را رزرو کنید، اما اگر قیمت های پایین نیامد دیگر صبر نکنید و سریع پرواز را بخرید. آمریکای شمالی به آسیا / حوزه اقیانوس آرام: 8 تا 20 هفته قبل مناسب ترین زمان برای خرید ارزان ترین بلیط است.در سال 2016 برای خرید بلیط هوایی این مسیر، لازم بود حدود 6 ماه قبل از پرواز اقدام کنید تا بتوانید بلیطی با قمیت مناسب خریداری کنید، اما در سال 2017 و 2018 به نظر می رسد که 8 تا 20 هفته قبل می توانید بهترین قیمت بلیط را برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز پیدا کنید. به طور کلی، هرچه مسیر پرواز طولانی تر باشد، مردم آن را زودتر رزرو می کنند، پس بهتر است به محض اطمینان از تاریخ سفرتان، نسبت به رزرو آن اقدام کنید.خبر خوب این است که دیگر مجبور نیستید برای پیدا کردن بلیط ارزان آن را از پیش رزرو کنید. هرچه قدر مقصدتان مبهم تر باشد، (هانوی، کاتماندو و غیره) زود تر باید آن را رزرو کنید. برای مقصد های رایج مانند توکیو، سنگاپور و بانکوک، بهتر است بیشتر صبر کنید.

آمریکای شمالی تا خاورمیانه و آفریقا: 6 تا 12 هفته قبل از پرواز، بهترین زمان برای رزرو است.

در حالتی که مسافران سال 2018 بتوانند کمی بیشتر صبر کنند، می توانند بلیط بهتری حتی نسبت به سال گذشته گیر بیاورند. پرواز هایی مانند مسیر های دبی، ابوظبی و یا قاهره را می توانند با قیمت مناسب تری تا 6 هفته زود تر خریداری کنند.

آمریکای شمالی به آمریکای جنوبی: 6 تا 16 هفته قبل از سفر مناسب ترین زمان برای خرید است.

در سال 2018 تعداد پرواز های بیشتری با قیمت مناسب تری را می توانید در این مسیر هوایی خریداری کنید. بیشتر این مسیر ها مسافران زیادی ندارند و از این رو نرخ رقابتی نیز برای آن وجود ندارد.پس در چنین موقعیتی بهتر است، تا حد ممکن پرواز را زودتر خرید کنید زیرا ممکن است که تنها یک پرواز در این مسیر وجود داشته باشد و پرواز پر شود و بلیط گیرتان نیاید.

خرید بلیت هواپیما

پرواز های مسیرهای کوتاه و یا پر طرفدار را 3 تا 4 هفته زودتر خریداری کنید!

اگر می خواهید در مسیرهای پر طرفدار مثل لس آنجلس به لاس وگاس یا سانفرانسیسکو و یا از نیریورک به واشنگتون سفر کنید، دو یا سه هفته قبل از سفر بهترین زمان برای خرید بلیط است. از آنجا که افراد کمی هنگام رزرو به این مسئله دقت می کنند، 3 هفته قبل از سفر می تواند زمان مناسبی برای رزرو بلیط باشد. پروازهای داخل اروپا را در زودترین زمان ممکن خریداری کنید.در حقیقت ایزی جت و رایان ایر ارزان ترین خطوط هوایی برای سفر های داخلی اروپا هستند. اگر با این خطوط هوایی سفر می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که این پرواز ها در ابتدا همیشه ارزان هستند و هر چه پرواز پر می شود و به زمان سفر نزدیک می شود، قیمت آنها نیز بالاتر می رود. پس هرچه زودتر اقدام به خرید بکنید، بلیط ارزان تری گیرتان می آید (حدود 11 ماه قبل از سفر پرواز های این خطوط برای فروش باز می شوند.)

برای سفر ارزان همین الان اقدام به خرید کنید.

همانطور که گفتیم برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز هنگام سفر با خطوط هوایی ارزان قیمت، حدود 11 ماه قبل از سفر که بلیط برای فروش ارائه می شوند، میتوانید ارزان ترین پرواز ممکن را خریداری کنید. توجه کنید که با پر شدن پرواز قیمت این خطوط بالاتر می رود.این مسئله دقیقا به همین صورت در مورد پرواز های نروژی از ایالات متحده به اروپا نیز صدق میکند. این خطوط ارزان ترین نرخ برای مسیرهای پر طرفدار را ارائه می دهد. پس اگر از تاریخ سفرتان اطمینان دارید، زودتر پرواز خود را خریداری کنید. هرچقدر هم که صبر کنید، این پرواز ها ارزان تر نمی شوند.

بلیت هواپیما

ارزان ترین زمان سفر هوایی در سال

تمامی اطلاعات ارائه شده در پارگراف های قبلی در مورد سال 2018 تا 2019 نیز صدق می کنند. اما در برخی از ماه های سال برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز قیمت بلیط هوایی نسبت به دیگر ماه ها کمی ارزان تر است.ریک سینی تحقیقی در زمینه مقایسه نرخ پرواز ها در زمان های مختلف سال انجام داده است و اطلاعات زیادی در این زمینه ارائه می کند.پروازهای داخلی ایالات متحده در این زمان به پایین ترین نرخ خود می رسند:7 ژانویه تا 5 مارس (بین کریسمس و تعطیلات بهاری)18 آوریل تا 2 ژوئن (بین تعطیلات بهاری و فصل مسافرت های تابستانی)22 اوت تا اواسط دسامبر (زمانی که اکثر سفرهای تابستانی تمام شده و میزان سفر در پاییز کم می شود)در این زمان ها نرخ پرواز نسبت به دیگر ماه هایی که میزان سفر ها زیاد است، پایین تر است و می توانید بلیط های ارزانی خریداری کنید.

 

ارزان ترین نرخ پرواز از ایالات متحده به اروپا

قبل از ژوئن و بعد از اواسط ماه اوت (فصل تابستان تا حد زیادی شلوغ است ولی زودتر از آنچه که فکر کنید به پایان می رسد).روزهای کاری هفته، به ویژه روزهای سه شنبه ها و چهارشنبه ها (مسافران آتلانتیک بیشتر تمایل دارند روزهای جمعه تا یکشنبه سفر کنند، و این باعث می شود پرواز روزهای دیگر تقریبا همیشه ارزان تر باشد.)

ارزان ترین زمان برای رزرو پرواز سفر های کریسمس و سال نو

بر اساس مطالعه انجام شده در سال 2015 توسط شرکت اسکای اسکنر، 10 تا 16 اوت بهترین زمان برای رزرو پرواز برای تاریخ های پیک و پرطرفدار، یعنی درست قبل از کریسمس و سال نو است. این مطالعه همچنین نشان می دهد که نرخ پرواز پس از ماه اوت و سپتامبر کمی بالاتر می رود اما اوایل ماه نوامبر قیمت به اوج خود می رسد.همانطور که قبلا گفتیم، بهترین زمان برای خرید پرواز های تعطیلات 11 ماه قبل از سفر است. این کار به شما این امکان را می دهد بهترین زمان پرواز رفت و برگشت برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز را انتخاب کنید؛ به عبارتی چون پرواز هنوز خالی است، آزادانه می توانید هر تاریخی را که دوست دارید انتخاب کنید. اما اگر تاریخ رفت و برگشت برای تان خیلی اهمیت نداشته باشد، اواسط ماه اوت می توانید پرواز خود را با قیمت معقول تری خریداری کنید.استثنای مهم: پرواز خطوط هوایی ارزان تر را همیشه در زودترین زمان ممکن رزرو کنید.

رزرو بلیت هواپیما

بهترین زمان برای رزرو پرواز برای رزرو بلیط

اگر قصد دارید با یکی از شرکت های هواپیمایی ارزان مانند ساوت وست یا اسپیریت در ایالات متحده، یا ایزیجت یا رایان ایر در اروپا و یا ایرآسیا در آسیا سفر کنید، هر چه زودتر اقدام به خرید بلیط کنید، بلیط ارزانتری گیرتان می آید. بر خلاف دیگر شرکت های هواپیمایی، شرکت هایی با نرخ ارزان تر از اولین روز باز شدن رسمی پرواز در سیستم، پایین ترین نرخ ممکن را ارائه می دهند. با پر شدن پرواز، قیمت بلیط های این ایرلاین ها افزایش می یابند. بنابراین شاید 20 درصد از صندلی ها با کمترین قیمت فروخته شوند و 20 درصد بعدی با قیمت بالاتری فروخته می شود و این نرخ به همین ترتیب تا زمانی که تمام پرواز پر شود، افزایش خواهد یافت.با این حال، باید بدانید که "خطوط هوایی ارزانتر" لزوما ارزان تر از دیگر پرواز های مشابه نیستند. مثلا وقتی که پرواز در حال پر شدن است، "ساوت وست ایرلاینز" اغلب نرخ گران تری را نسبت به امریکن ایرلاینز یا یونایتد ایرلاینز ارائه می دهد. همچنین، از آنجا که شرکت های هواپیمایی سنتی چند روز مانده به پرواز نرخ پرواز را کاهش می دهند، ممکن است با نزدیک تر شدن به تاریخ پرواز، بلیطی با قیمت بهتری را بتوانید خریداری کنید.

به رغم گزارشات، نرخ پرواز در روز های سه شنبه در پایین ترین حد ممکن است

در اواخر سال 2014، گزارش دیگری در مورد نرخ پرواز منتشر شد. این گزارش مسئله ای که قیمت ها در روز های سه شنبه به پایین ترین نرخ خود می رسند را رد می کرد. مشکل این است که این گزارش خیلی هم درست نبود زیرا هنوز هم در روز های سه شنبه (یا دوشنبه یا چهارشنبه) می توان ارزان ترین پرواز ها را خریداری کرد. این گزارش تنها قیمت های پرداخت شده در هر روز هفته را به جای نرخ پرواز در روز های هفته در نظر گرفت.به خوبی می دانیم که مسافران تفریحی پرواز خود را بیشتر برای روز های تعطیل یعنی شنبه ها رزرو می کنند. اما اکثر پروازهای کاری در روزهای دوشنبه تا جمعه ها رزرو می شود. به همین دلیل ممکن است به نظر برسد که کرایه ها در طول هفته بالاتر و در تعطیلات آخر هفته پایین تر هستند. به عبارت دیگر، اگر در روز شنبه یک پرواز 300 دلاری از لس آنجلس به نیویورک بخرید، مسافر کناری شما که در روز سه شنبه اقدام به خرید کرده همان پرواز را 800 دلار (که کاملا قابل برگشت است) خریده است.توصیه: هر روز هفته پرواز ها را چک کنید و آخر هفته ها اقدام به خرید نکنید؛ بهتر است چند روز دیگر صبر کنید.

چرا هر چه به روز پرواز نزدیک تر می شوید، قیمت ها نوسان بیشتری دارد؟

با توجه به آنچه گفته شد، ممکن است تصور کنید که خطوط هوایی بازی ای را ترتیب داده اند؛ اما این سیاست های قیمت گذاری در واقع نتیجه ای از اطلاعات دقیق و مدل های کامپیوتری است که به آنها کمک می کند تا به بیشترین سود ممکن دست پیدا کنند. به همین دلیل است که: افرادی که زودتر پرواز خود را خریداری می کنند حساسیت کمتری نسبت به قیمت دارند.در جهان اقتصاد این امر "انعطاف ناپذیری تقاضا" نامیده می شود؛ یعنی با وجود بالا رفتن قیمت، مسافران باز پرواز ها را می خرند. بدون شک خطوط هوایی به دنبال به حداکثر رساندن سود خود هستند، پس از کسانی که بلیط ها را در اوایل فروش خریداری می کنند، از تخفیف استفاده کرده تا قیمت بقیه پرواز را بالا ببرند.

رزرو بلیت هواپیما

مسافران ممکن است به این دلایل پرواز خود را زود رزرو کنند

از تاریخ تعطیلات خود اطمینان دارند و می خواهند از تمام روز های آن استفاده کنندقرار است به مراسمی بروند که تاریخ آن تغییر نمی کند؛ مانند مراسم عروسی همیشه استرس پر شدن پرواز را دارنددر موارد فوق، برای مسافر فرقی ندارد که یک پرواز رفت و برگشت لس آنجلس و لندن 800 دلار باشد یا 1100 دلار؛ این مسافران معمولا پرواز خود را از 3 ماه قبل رزرو می کنند. به این ترتیب وقتی شرکت های هواپیمایی بتوانند بلیط پرواز خود را به قیمت بالاتری یعنی 1100 دلار بفروشند، دیگر دلیلی برای فروش بلیط به قیمت 800 دلار ندارند.

افرادی که دیر اقدام به خرید می کنند، اهمیتی به قیمت نمی دهند

به طور مشابه، مسافرانی که حدود 10 روز قبل از پرواز اقدام به خرید می کنند نیز انعطاف ناپذیر هستند. آنها حاضرند برای اینکه پرواز را رزرو کنند، هر قیمتی را بپردازند!مسافرانی که در روز های آخر اقدام به خرید می کنند: به تازگی از تاریخ سفر خود اطمینان حاصل کرده باشند، در تاریخ مشخصی به دنبال کار خاصی باشند ( مثلا یک بازی فوتبال و غیره) و یا از عجله کردن بیزار بوده و مایل به پرداخت مبلغ بیشتری هستند.پس اگر 10 روز قبل از پرواز اقدام به خرید کنید، با قیمت های بالاتری مواجه خواهید شد و بهتر است 2 الی 3 هفته قبل تر این کار را انجام دهید. این تفاوت قیمت باعث می شود تا خطوط هوایی پرواز بیشتری را به کسانی بفروشند که نمی توانند صبر کنند و پرواز های ارزان تر را به کسانی بفروشند که می توانند بیشتر منتظر بمانند.

 

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز : قیمت بلیط های " لحظه آخری"

همیشه پیدا کردن بلیط در لحظات آخر به مقصد خاصی، کار دشواری بوده است. معمولا برخی شرکت های هوایی در لحظات آخر لیستی از پرواز های ارزان قیمت را ارائه می دهند، اما همیشه در این مورد مشکلی وجود دارد.این شرکت های پرواز ها را به مقصد هایی ارائه می دهند که تقریبا طرفداری ندارند. بنابراین اگر دلتان می خواهد این شنبه به شارلوت و برمودا سفر کنید و روز سه شنبه بعدی برگردید، این نوع پرواز می تواند برای شما مناسب باشد. اما اکثر مردم هیچ تمایلی به سفر به این نقاط ندارند.چرا کسی باید به دنبال پرواز های لحظه آخری باشد؟ چرا خطوط هوایی حاضرند با صندلی های خالی به برخی مقاصد پرواز کنند و پرواز را به قیمت ارزان نفروشند؟دلیل اینکه این شرکت ها حاضرند خالی پرواز کنند وجود مسافران خاصی است که تا آخرین لحظه صبر می کنند تا پرواز هایی ارزان قیمت خرید کنند.فرض کنید می خواهید از لس آنجلس به لندن بروید و قیمت بلیط برای یک ماه بعد 900 دلار است؛ اما اگر 2 روز قبل از پرواز اقدام به خرید کنید می توانید بلیطی با قیمت 650 گیر بیاورید.اگر این مسافران خاص پرواز را زودتر با قیمت بالاتر خرید کنند، شرکت های هوایی سود بیشتری به دست می آورند.

 

چه شرکت های هوایی قیمت پرواز ها را پایین می آورند

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز همه اینها به اصول اقتصادی بالا بستگی دارد. شرکت های مختلف هواپیمایی معمولا در اواسط یک فصل (به عنوان مثال تابستان) بلیط های تخفیفی ارائه می دهند تا پرواز را پر کنند. بیشتر شرکت های هواپیمایی این تخفیف را در پاییز در ماه اوت ارائه می دهند؛ به عبارت دیگر زمانی که تعداد مسافران کاهش می یابد، قیمت بلیط ها نیز کاهش می یابد؛ بیشتر در ماه های ژانویه تا مارس به علاوه اکتبر تا نوامبر.اگر دنبال یک بلیط تخفیف دار هستید، باید بدانید هدف ایر لاین از گذاشتن این تخفیف چیست. فرض کنید ایرلاین های مختلف در ماه ژوئن اعلام می کنند که می خواهند در ماه اکتبر قیمت پرواز های خود را کاهش دهند و نرخ پیشنهادی آنها حتی از نرخ پیشنهادی پرواز دوطرفه در تابستان نیز پایین تر است. این کار باعث کاهش حجم فروش در ماه جولای تا سپتامبر می شود. برای بهترین زمان برای رزرو پرواز بدانید اگر کسی قصد دارد در ماه آگوست سفر کند، خطوط هوایی قیمت پایین تری را در این زمان ارائه نمی دهد. اگر این کار را کند، در اواخر تابستان پرواز خالی خواهد ماند که این امر هزینه هنگفتی برای آنها به همراه خواهد داشت.تقریبا در همه موارد، حدود 6 هفته قبل از پرواز می توانید با بهترین نرخ پرواز، بلیط خود را خریداری کنید، اما بهتر است برای خرید بلیط هواپیما قبل از آن قیمت ها را پیگیری کنید و روند خرید و فروش بلیط را چک کنید.تحقیق مشابهی توسط AP نیز نشان داد که در روز های سه شنبه تا پنج شنبه بلیط ها تخفیف می خورند؛ بنابراین در روز های هفته قیمت بلیط ها را چک کنید و وقتی قیمت پایین آمد، سریعا آن را خریداری کنید. این تحقیق همچنین نشان داد که در روز های آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه قیمت به بالاترین نرخ خود می رسد؛ پس روزهای هفته بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما قیمتی مناسب است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد
طراحی توسط یوتاب وب