آنچه باید درباره ی استانبول بدانیم(part2)

۱۳۹۶/۱۲/۲ چهارشنبه
(0)
(0)
آنچه باید درباره ی استانبول بدانیم(part2)
آنچه باید درباره ی استانبول بدانیم(part2)
یکی دیگر از نکات مورد توجه استانبول قرار گرفتن آن در بین دو قاره ی اروپا و آسیا است که این مهم سبب شده تا افراد زیادی چه برای تفریح و سیاحت و چه برای خرید به این شهر سفر کنند.
یکی از جاذبه های توریستی استانبول تنگه بسفر است که دقیقا مرز بین اروپا و آسیا است طول این تنگه که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند به حدود 33 کیلو متر می رسد. تنگه بسفر روزانه محل عبور تعداد زیادی کشتی باری و تفریحی است که یکی دیگر از زیبایی های خاص استانبول را به رخ توریست ها می کشد عمق این تنگه در بعضی مناطق به4000متر می رسد.  بر روی این تنگه چند پل ساخته شده و معروف ترین آنها که نزدیکترین فاصله بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول را نیز دارا می باشد پل بغاز نام دارد که به معنی گلوگاه است و طول آن حدود 1500 متر می باشد. از پل های دیگری که بر روی تنگه بسفر ساخته شده می توان دو پل عثمان قاضی و فاتح را نام برد.
یکی دیگر از مکان هایی که اکثر کسانی که به استانبول سفر می کنند آن را می شناسند یا حداقل نام آن را شنیده اند میدان تقسیم است روایت های زیادی در مورد نام این میدان وجود دارد که چرا این نام را برای این میدان انتخاب کرده اند اما معروف ترین آنها این است که در زمان سلسله عثمانیان سازه ای در این مکان قرار داشته است و از آنجا آب به کل شهر تقسیم میشده است. اما هم اکنون این میدان شکل و ظاهر دیگری گرفته است و یکی از اصلی ترین و شناخته شده ترین میادین برای توریست های ایرانی می باشد برخی از ایرانیان اعتقاد دارند مجسمه ای که در حال حاضر در میدان تقسیم قرار دارد مجسمه ی آتا تورک به همراه رضا شاه پهلوی است اما حقیقت این است که مجسمه یکی از سربازان ترکیه است که همراه آتا تورک بوده است.
استانبول شهر مناسبی برای خرید است به  خصوص اگر مکان مناسبی را برای خرید خود انتخاب کنید می توانید خرید به یاد ماندنی داشته باشید. ارزشمند ترین خرید در استانبول چرم است چرا که کیفیت چرم و البسه ی چرمی استانبول در رده ی دوم جهان قرار دارد و به لحاظ قیمت چرم در ایران تقریبا 1.5 برابر گرانتر است.
قبل از آشنایی با مراکز خرید استانبول ابتدا دو خیابان معروف این شهر را خدمت شما معرفی می کنیم: استانبول دو خیابان معروف دارد که همه ی برند ها و فروشگاه های بزرگ در این دو خیابان حضور دارند و هر دوی این خیابان ها در منطقه آسیایی استانبول واقع شده است که شیک تر و مجلل تر نسبت به منطقه اروپایی استانبول می باشد. یکی از این دو خیابان که بسیار محبوب توریست های ایرانی است خیابان استقلال نام دارد که یکی از خیابان های منتهی به میدان تقسیم می باشد و دومین خیابان معروف استانبول که یکی از معروف ترین خیابان های جهان و دومین خیابان روشن آسیا نام دارد خیابان بغداد است که اکثر آدم های معروف ترکیه در این خیابان زندگی می کنند.
 

مراکز خرید استانبول:
کاپالی چارشی: این بازار بافت سنتی دارد و همه ی برند ها در این بازار یافت می شود.
 
گرند بازار: در منطقه سلطان احمد واقع شده یکی از قدیمی ترین بازار های استانبول است که حدود 500 سال قدمت دارد که به بازار مصری ها و عرب ها معروف است.
بازار سنتی آکسارای: همان طور که پیداست در منطقه آکسارای قرار دارد و بافت سنتی.
خیابان استقلال: یکی از خیابان های معروف استانبول که همه ی برند د رآن حضور دارند.
الیویوم: زیتون بورنو
اولیویوم
پروفیلو:
پروفیلو
مترو سیتی:
مترو سیتی
کالا سنتر:
کالا سنتر
ایسینیه پارک: نرسیده به ماسلاک
ایسینیه پارک
زورلو سنتر: مجیدیه کوی
زورلو سنتر
فلوریا: (پشت فرودگاه)آکواریوم شهر استانبول و در کنار ساحل فلوریا دریای سیاه
آکوا فلوریا
مارمارافروم:
مارمارافروم
جواهر استانبول:
جواهر سنتر
بازارهای بورس:
پارچه و پرده:شاهزاده باشی  ، پوشاک:مرتر   ، محلی:عثمان بی   ، پوشاک کودک:آکسـارای
 
و در آخر یکی از سوغاتی های استانبول که بسیار خوشمزه و دوست داشتنی است به نام لوکوم را خدمت شما معرفی می نماییم و پیشنهاد می کنیم در سفر به استانبول حتما از این شیرینی که شباهت بسیاری به راحت الحلقوم دارد تهیه کرده و نوش جان فرمایید.
telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد