گوتنبرگ صدر نشین پایداری در مقصد گردشگری

۱۳۹۶/۹/۵ یکشنبه
(0)
(0)
گوتنبرگ صدر نشین پایداری در مقصد گردشگری
گوتنبرگ صدر نشین پایداری در مقصد گردشگری

به نقل از دیلی تراول نیوز، شاخص جهانی پایداری مقصد گردشگری (GDS-index) دومین رتبه‌بندی سالانه خود در مورد عملکرد پایدار ۴۰ شهر مخصوص رخدادها و گردهمایی در سرتاسر جهان را منتشر کرده و شهر گوتنبرگ سوئد صدر نشین شد.

این شاخص یک ساز وکار مشترک با هدف ترویج رشد پایدار مقاصد ملاقات بین‌المللی از طریق به اشتراک گذاشتن دانش، تولید ظرفیت و تعیین معیار در چهار محدوده کلیدی است: استراتژی و زیرساخت استراتژی زیست محیطی، عملکرد پایداری اجتماع شهری، حمایت از تامین کنندگان صنعت گردشگری (رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز گردهمایی) و استراتژی‌ها و ابتکارهای دفتر اجتماع و گردهمایی شهرها.

نتایج کلی سال ۲۰۱۷ در «انجمن کنگره و اجتماع بین‌المللی» که دفتر مرکزی‌ آن در هلند واقع است، اعلام شد و جایزه برتری اصلی به شهرگوتنبرگ (Gothenburg) رسید که در عین حال توانست به خاطر نرم افزارهای پیشگام خود که دسترسی به رخدادها را آسان‌تر می‌کنند، برنده جایزه نوآوری هم بشود. گلاسگو (Glosgow)به خاطر دستاوردهای چشمگیر در زمینه جذب کردن مردم با کمپین «مردم گلاسگو را سبزتر می‌کنند» و به خاطر عملکرد خوب در زمینه پایداری گردشگری موفق به کسب جایزه بیشترین پیشرفت سالانه شد.

سیستم رتبه‌بندی این شاخص چیزی شبیه به درصد است و به شهرها امتیازی از ۱۰۰ می‌دهد که امتیاز امسال گوتنبرگ ۹۲ بود. اسلو با ۸۵ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و کپنهاگ و ریکیاویک با ۸۲ امتیاز به طور مشترک سوم شدند. گلاسگو با ۸۰ امتیاز، اشتوتگارت با ۷۹ امتیاز، هلسینکی با ۷۸ امتیاز، اوپسالا با ۷۷ امتیاز، زوریخ با ۷۶ امتیاز، مالمو با ۷۴ امتیاز و واستراس با ۶۹ امتیاز در رتبه‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

مدیرعامل کمپانی گوتبورگ (کامیلا نایمن) که هدفش بازاریابی و حمایت از توسعه گوتنبرگ به‌عنوان یک شهر توریستی، گردهمایی و رخدادهاست، می‌گوید: هدف گوتنبرگ این است که در زمینه پایداری گردشگری در درجه ممکن اول باشد. تمام ابتکارهایی که شهر در همکاری با تجارت‌های محلی برگزار می‌کند، به این موفقیت کمک می‌کنند. این کاملا هم راستا با خواست ما برای جلو بردن تمام جنبه‌های پایداری است.

گوتِنبُرگ، یا یوتِبُری دومین شهر بزرگ کشور سوئد، از شهرهای مهم، قطب سابق صنعتی و یکی از متنوع ترین شهرهای سوئد است.

آرمان سیر آوا

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد