اُفت ۱۵ درصدی گردشگری در کاتالونیا

۱۳۹۶/۸/۲ سه شنبه
(0)
(0)
اُفت ۱۵ درصدی گردشگری در کاتالونیا
اُفت ۱۵ درصدی گردشگری در کاتالونیا

منطقه کاتالونیا به عنوان محبوب‌ترین منطقه گردشگری اسپانیا با کاهش ۱۵ درصدی توریست‌ها پس از رای‌گیری استقلال مواجه شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، در حالی که حملات تروریستی ماه اوت در بارسلون که ۱۶ نفر کشته بر جای گذاشت تاثیر محسوسی بر صنعت توریسم این منطقه نداشت اما در روزهای پس از رای‌گیری جنجالی استقلال کاتالونیا شمار گردشگران ۱۵ درصد نزول داشته است.

هنوز هیچ نشانه‌ای از سازش میان مسئولان کاتالونیا و دولت اسپانیا دیده نمی‌شود که این امر موجب شده بزرگترین بحران سیاسی در اسپانیا طی چهار دهه اخبر شکل گیرد و هزاران نفر در دراعتراض و یا در حمایت از استقلال کاتالونیا به خیابان‌ها بیایند.

منطقه کاتالونیا سال گذشته میزبان ۱۸ میلیون گردشگر بود و این صنعت ۱۲ درصد از تولید ناخالص ملی این منطقه را به خود اختصاص می‌دهد، ضمن این که اشتغال ۴۰۰ هزار نفر از کاتالون‌ها وابسته به صنعت گردشگری است.

«خوزه لوئیس زوردا» نایب رئیس انجمن گردشگری اسپانیا با اشاره به اُفت گردشگری در دو هفته متعاقب رای گیری استقلال کاتالونیا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اضافه کرد که رزروهای سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ نیز بویژه در شهر بارسلون ۲۰ درصد کاهش داشته، در حالی که این برهه از سال فصل اوج برگزاری کنفرانس‌ها، خرید و گردشگری در این منطقه محسوب می‌شود.

کاهش ۲۰ درصدی رزروها به معنی زیان ۱.۱ میلیارد یورویی است که متوجه صنعت گردشگری خواهد بود، البته این کاهش فقط محدود به منطقه خودمختار کاتالونیاست و به دیگر مناطق اسپانیا ارتباطی ندارد.

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد