غذاهای خیابانی در هند | معرفی خوشمزه ترین وعده های هند شمالی

۱۳۹۶/۷/۲۶ چهارشنبه
(0)
(0)
غذاهای خیابانی در هند | معرفی خوشمزه ترین وعده های هند شمالی
غذاهای خیابانی در هند | معرفی خوشمزه ترین وعده های هند شمالی

برای بسیاری از کسانی که برای بار اول به هند سفر می کنند، یکی از لذت بخش ترین کارها کشف غذاهای خیابانی فوق العاده ی این کشور است. به شکل شگفت آوری، در شمال هند غذاهای متنوع محلی، فراتر از خوراک مرغ و کاری و تیکاماسالا به شما عرضه می شود. غذاهای خیابانی را، چه شیرین یا ملس، چه تند یا ملایم، هر طوری که باشد، همه می خورند، و وقتی دوستان و اعضای خانواده در مورد اینکه کدامشان از همه بهتر است بحث می کنند، هیچ وقت نمی توان یکی را به عنوان بهترین انتخاب کرد. این غذاها علاوه بر اینکه به شما حس خوشایند سیری می دهند، با خرید این غذاها به فروشندگان محلی سخت کوش کمک و از آنها حمایت می کنید، بسیاری از این فروشندگان سالها با مهارت و توانایی زیاد در این کسب و کار مشغول فعالیت هستند. بنابراین ما شما را برای آشنایی با ده نوع از غذاهای خیابانی هندی و معروفترین غذاهای هندی در شمال هند آشنا می کنیم،  همه ی آنها از rocket-fuel محلی تا ماسالا چای را امتحان کنید.

غذاهای هندی

 Pav Bhaji، غذای روح

سرمنشا این غذا به دولت غربی ماهاراشترا برمی گردد و از بهترین غذاهای هندی می باشد. Pav Bhaji در زمستان ها بیشتر در بخش های شمالی پخته می شود. در مکان هایی مثل ماهاراشترا که تفاوت دما در دسامبر و ژانویه ناچیز است، زمستان مفهوم خاصی ندارد. "پاو" به رول های سفید برشته شده گفته می شود که در ترکیبی از  پوره ی سیب زمینی، گوجه فرنگی، پیاز، نخودسبز و فلفل (که به آن "بهاجی" گفته می شود) غوطه ور شده است. این غذا پر از کره است و این کره قبل از سرو غذا با فلفل مخلوط و بر روی غذا قرار می گیرد. این غذا احتمالا دلچسب ترین و سالم ترین غذایی است که در فروشگاه های خیابانی می توانید تهیه کنید، pav bhaji یک غذای خیابانی درجه یک و از معروفترین غذاهای هندی و از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی هندی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ بمبئی، دهلی و آمریتسار
هنگام خرید غذا بگویید: لطفا کره ی بیشتری بریزید
گویید: من فکر می کردم bhaji نوعی پیاز سرخ شده ی شیرین باشد...

غذاهای هندی

Panipuri

به پانی پوری، گولگاپا نیز گفته می شود، یکی از رایج ترین غذاهای خیابانی هندی است. در واقع در سرتاسر هند انواع مختلف و متنوع از این غذا را می توانید ببینید و بخورید، بنابراین در مورد منشا این غذا نظرات متفاوتی وجود دارد. اگر شما کمی زبان هندی بلد باشید احتمالا می دانید که پانی به معنی آب و پونی به معنی نان است. خوردن آن را به بعد موکول نکنید، به ظاهر آن توجه نکنید، برای درست کردن آن نان های تو خالی و شیرین سرخ شده را با ادویه های سبز و عصاره های تند، سیب زمینی و نخود پر می کنند. شاید کمی غیر معمول باشد و برای خوردن کمی عجیب به نظر بیاید اما در یک روز گرم واقعا غذای خوشایند و مطبوعی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ بمبئی و دهلی
بگویید: این غذا شاهانه است.
نگویید: این غذا متعلق به کجا است؟

غذاهای هندی

Gajar ka Halwa

این غذا شما را هوشیار می کند و از معروفترین غذاهای هندی می باشد، هویچ رنده شده ممکن است به عنوان یک دسر یا غذای شیرین، زیاد امیدوار کننده نباشد، حتی اگر خوردن این مقدار از هویچ نتواند بینایی شما را بهبود ببخشد اما قول می دهیم این غذای به جا مانده از دوران مغول شما را گرفتار خود کند. در داخل آن خرما، بادام ، کشکش و شکر و شیر می ریزند و تا زمانی که شیر کاملا جذب شود به آرامی می جوشانند و این غذای شگفت انگیز به خوبی می تواند خستگی را از تن شما بیرون ببرد.
از کجا می توانید خریداری کنید: جیپور، هاریدوار، دهلی، پنجاب
بگویید: حالا می فهمم چرا مردم برای صد ها سال این غذا را می خورند.
نگویید: واقعا؟؟ هویچ برای دسر؟؟

غذاهای هندی

اردک سرخ شده

اگر شما به شمال شرقی آسام سفر می کنید، به دنبال معروفترین غذاهای هندی و غذاهای خیابانی هندی بگردید. با این حس ماجرا جویی و آزادی که در شما وجود دارد احتمالا نیازی به مشاوره در مورد اینکه چه بخورید، ندارید. اما در این مورد من توصیه می کنم از دکه های کنار خیابان کمی اردک سرخ شده بخرید و بچشید. مردم آسام، با خوردن گوشت موافق هستند (برخی از هندی ها خوردن گوشت را گناه می دانند) بنابراین شما می توانید یک تجربه ی فوق العاده ( در حد پنج ستاره) از خوردن گوشت داشته باشید، بدون اینکه در نهایت احساس گناه به شما دست بدهد.
از کجا می توانید خریداری کنید: آسام
بگویید: میخواهم همراهش آبجو بخورم.
نگویید: این اردک از اردک فرانسوی بهتر است.

غذاهای هندی

Jalebis 

غذایی شایسته ی مراسم عروسی و از معروفترین غذاهای هندی می باشد، خیابان های شهرهای شمالی هند ویژگی های عجیبی دارند، مثلا در آنها موتور، تاکسی هایی می بینید که rickshaws نام دارد، گاو ها در خیابان ها آزادانه می چرخند و گاری های چای فروشی در خیابان ها به وفور دیده می شوند. همه ی این ویژگی ها شگفت آورند و نشان دهنده ی حس دوستی و نیکی هستند. Jalebis (زولبیا) از خاور میانه به هند آمده و در طول زمان با ذائقه ی هندی وفق داده شده است که نتیجه ی فوق العاده ای هم داشته. این زولبیا ها در مراسم عروسی و فستیوال ها مورد استقبال قرار می گیرند. البته توصیه ی من این است که اگر قصد دارید در طول روز کارهای دیگری هم انجام دهید، بیش از یک یا دوتا از این زولبیاها نخورید و افراط نکنید.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ Chandni Chowk در دهلی قدیم و در عروسی ها (البته به شرطی که دعوت شده باشید).
بگویید: خیلی خوشمزه تر از چوب شور است.
نگویید: فکر نکنم دندان پزشکم از اینکه همچین چیزی خوردم زیاد خوشش بیاید.

غذاهای هندی

Kachori

غذایی که شما را سیر و پر انرژی نگه می دارد، کاکوری یک غذای راجستانی کلاسیک است و از بهترین غذاهای خیابانی هندی و از معروفترین غذاهای هندی می باشد که به صورت دیسک های سرخ شده ای است که با عدس، سیب زمینی، پیاز و نخود سبز پر شده و به همراه چاشنی های پر ادویه و چاشنی های پر از تمبر هندی و ادویه سرو می شود. کاکوری در معده حس پری سبکی ایجاد می کند و غذای ساده و مختصری است که زمانی که در قصر ها، قلعه ها و بازار راجستان در حال گشت و گذار هستید با خوردن آن حس سیری پیدا می کنید و می توانید به راه خود ادامه دهید.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ اودایپور، جایپور، جدهپور
بگویید: گاهی غذاهای کم تجمل، رضایت بخش ترین غذاها هستند
نگویید: اوه اینکه سمبوسه اس

غذاهای هندی

Shakarkandi chaat

غذای سیر کننده، لازم نیست زیاد جست و جو کنید یا از کسی سوال کنید، اگر کسی را ببینید که با یک سبد پر از سیب زمینی شیرین در یک دکه یا روی ارابه نشسته و بر روی سیب زمینی ها لیمو قرار داده، جای درستی آمده اید . سیب زمینی های شیرین که ورقه ورقه شده اند به همراه لیمو و ماسالا بر روی ذغال سنگ در حال سوختن کباب می شوند، و این خوراک خوشمزه گرسنگی شما را به راحتی فرو می نشاند و از محبوب ترین غذاهای خیابانی هندی است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ دهلی، یا هر جای دیگر در شمال هند
بگویید: این غذای خیابانی بهترین است.
نگویید: آب لیموی بیشتری اضافه کن.

غذاهای هندی

Makhan Malai

غذاهای هندی کلاسیک، مردم لاکنو به غذاهای محلیشان و بیرانی هایی که شباهت زیادی به بیرانی های حیدر آباد دارد و کباب هایی که طعم و لطافت کباب های دهلی قدیم را دارد، واینکه همه ی این ها را با قیمتی متناسب عرضه می کنند افتخار می کنند. همه ی این غذاها در تمام طول سال در شهر ماوابس خورده می شوند اما غذای خیابانی کلاسیک لاکنو، ماخان مالایی است. این غذای خوشمزه با استفاده از خامه ای که از شیر گاو به دست می آید تهیه می شود و سپس به آن زعفران، پسته، بادام (و اگر در طول شب ساخته شده باشد کمی شبنم صبحگاهی بر روی آن می نشیند) اضافه می شود. این ترکیب کف مانند بسیار خوش طعم است، هم خوشمزه است و هم می تواند جایگزین سایر غذاهای سنگین خیابانی باشد.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ لاکنو، واراناسی، کانپور، دهلی
بگویید: لاکنو قطعا پایتخت غذایی هند شمالی است.
نگویید: نه ممنون. من فکر می کنم یک جور بستنی است.

غذاهای هندی

Aloo tikki

یک غذای پر ادویه، این قطعات سیب زمینی سرخ شده پر از طعم دهنده های ادویه ای، نخود سبز، و پیاز است و در قطعات کوچک و لذت بخش سرو می شود. حرف زیادی برای گفتن وجود ندارد، فقط بچشیدش.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ از همه جای هند شمالی
بگویید: Thoda aur chahiye "بیشتر لطفا"
نگویید: شنیده ام آلو تیکی های مک دونالد خیلی خوشمزه است.

غذاهای هندی

Momos  

غذایی از تبت، این لقمه های معروف تبتی که با گوشت و سبزیجات پر شده اند و با مقدار زیادی سس چیلی سرو می شود، یکی دیگر از مثال های خوبی از این است که چگونه روش ها و عادات آشپزی فرهنگ های مختلف در طول سال ها به هند راه پیدا کرده اند.
امکان ندارد فروشگاه های مومو را بدون خریدار ببینید. موموی آب پز شده به اندازه ی موموی سرخ شده خوشمزه است.
از کجا می توانید خریداری کنید؟ Majnu ka Tila مستعمره ی تبتی در دهلی شمالی)، مک لئون گنج
بگویید: Too-je-che (به زبان تبتی یعنی متشکرم)
نگویید: نه نه

غذاهای هندی

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد
طراحی توسط سایت ساز یوتاب