ییلاق اولسبلنگاه | روستایی زیبا بر فراز طبیعت ماسال

۱۳۹۶/۷/۲۶ چهارشنبه
(0)
(0)
ییلاق اولسبلنگاه | روستایی زیبا بر فراز طبیعت ماسال
ییلاق اولسبلنگاه | روستایی زیبا بر فراز طبیعت ماسال
گیلان را همه می شناسند و زیبایی های این استان زبان زد خاص و عام در هر نقطه ای از کشور است و گردشگران زیادی علی الخصوص در تابستان و تعطیلات عید برای دیدن مکان های دیدنی و زیبا و لذت بردن از سرسبزی ها و خنکی هوای این استان به شهرهای مختلف گیلان سفر می کنند یکی از این نقاط دیدنی روستاهای این استان می باشند که در هر شهری که وارد بشوید مطمئنا روستاهای زیبایی را خواهید یافت که طبیعت زیبایش وصف ناپذیر خواهد بود یکی از این روستاها در شهرستان ماسال قرار دارد به نام روستای اولسبلنگاه که به آن اولسبلنگاه نیز گفته می شود. پس با ما همراه شوید تا سفری به ییلاق اولسبلنگاه ماسال داشته باشیم.

اولسبلنگا، روستایی زیبا بر فراز ماسال

ییلاق اولسبلنگاه

این روستای دیدنی و زیبا که دارای مکانی ییلاقی و خوش آب وهوا می باشد دارای خانه های قدیمی ساخته شده از چوب است و طبیعت این روستا به صورت بکر و دست نخورده باقی مانده است. فاصله اش تا ماسال تقریبا 30 دقیقه می باشد و در روز های گرم سال در تابستان مناسب ترین جا برای گذراندن اوقات فراقت و تعطیلات می باشد. شهر ماسال را می توان از ارتفاعات بالای روستا کاملا دید. این روستا ارتفاعش از سطح دریا 1800 متر می باشد و در جنوب شهرستان ماسال و در 25 کیلومتری آن واقع شده است. بهترین موقع سال برای رفتن به این روستا در فصل بهار و تابستان می باشد زمستان این جا واقعا سرد و طاقت فرساست.

اولسبلنگا، روستایی زیبا بر فراز ماسال

اولسبلنگاه ماسال

برای این که تجربه ی زندگی در خانه های چوبی را کسب کنید حتما به شما دوستان و همراهان مجله ی  همگردی توصیه می کنیم که به این مکان سفر کنید و برای رفتن به این روستا باید ابتدا به شهر ماسال بروید که در 50 کیلومتری غرب رشت مرکز استان گیلان واقع شده است و سپس جاده جنوبی خروجی ماسال را طی کنید و تقریبا سی دقیقه در این مسیر رانندگی کنید و در طول مسیر نیز می توانید از مناظر وطبیعت زیبا و سرسبزش لذت ببرید. مسیر روستا کاملا آسفالته می باشد پس از این بابت خیالتان راحت باشد که مشکلی پیش نخواهد آمد .

اولسبلنگا، روستایی زیبا بر فراز ماسال

اولسبلنگاه

یک چیزی که لازم است بدانید این است که این روستا برق ندارد و برق مورد نیاز از طریق موتوربرق تولید می شود و اگر به اولسبلنگاه ماسال رفتید می توانید در خانه های روستایی یا در تنها هتلی که در بدو ورود به روستا مشاهده می کنید یعنی هتل رستوران جناب آقای فردین معصومی از کشتی گیران خوب کشورمان اقامت کنید یا حتی می توانید در هتل رستوران ییلاقی افرا که اتاق های کوچک و جمع وجوری  دارد سکنی گزینید. هزینه اقامت در هتل رستوران معصومی شبی از 130 هزارتومان تا 200 هزارتومان می باشد و در مجموعه هتل رستوران ییلاقی افرا باید شبی 70 هزار تومان پرداخت نمایید. همچنین روستای اولسبلنگاه با روستای گیلوانه که محل مرگ بزرگ مرد گیلان و ایران میرزا کوچک خان جنگلی است فاصله ی اندکی دارد و می توانید از این روستا هم که مناظر زیبا و طبیعت چشم نوازی دارد دیدن کنید. امیدواریم که روز به روز در در حفظ این منابع خدادادی که در روستاهای کشور ما نمونه ای از آن ها را می بینیم کوشا باشیم تا به صورت بکر و دست نخورده باقی بمانند و نسل های آینده نیز بتوانند از زیبایی های خیال انگیز ییلاق اولسبلنگاه استفاده کنند.

اولسبلنگا، روستایی زیبا بر فراز ماسال

اولسبلنگا، روستایی زیبا بر فراز ماسال

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد