روستای کلاچی قزاقستان | خواب مرموز که دنیا را حیرت زده کرد

۱۳۹۶/۷/۲۲ شنبه
(0)
(0)
روستای کلاچی قزاقستان | خواب مرموز که دنیا را حیرت زده کرد
روستای کلاچی قزاقستان | خواب مرموز که دنیا را حیرت زده کرد

روستایی کوچک و دورافتاده ای در کشور قزاقستان وجود دارد که به علت یک بیماری مرموز و ناشناخته معروف شده و بر سر زبان ها افتاده است. مردم روستای کلاچی قزاقستان چند سال است که درگیر یک خواب عجیب و طولانی هستند. آن ها نمی توانند بیدار بمانند و به صورت ناگهانی به خواب رفته و بیهوش می شوند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این روستا و مردمانش بیشتر آشنا شوید.

روستای کلاچی

روستای کلاچی

کلاچی (Kalachi) روستایی شگفت انگیز در کشور قزاقستان است که اگر به دلیل خواب شگفت انگیز مردمانش نبود، اسمی از آن به گوش هیچ کس نمی رسید. مردم این روستا به یک بیماری دچار هستند. آن ها به صورت کاملا ناگهانی و در هر شرایطی به خوابی طولانی می روند و نمی توانند بیدار بمانند. خواب آن ها ممکن است چند روز نیز طول بکشد و این مسئله توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان از سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. آزمایشات بسیاری بر روی این افراد انجام شده و این افراد از نظر پزشکی مورد بررسی قرار گرفته اند، اما بیماری آن ها همچنان در هاله ای از ابهام و به صورت یک معما باقی مانده است.

روستای کلاچی

خواب مرموز

این بیماری از بهار سال 2013 در این روستا شایع شد و تاکنون 150 نفر از اهالی روستا را درگیر خود کرده است. در برخی موارد چرت آن ها بسیار طولانی شده و آن ها به مدت یک روز کامل به خواب می روند. وقتی از افراد بیمار در مورد خواب ناگهانی شان سوال می شود آن ها می گویند که در حرکات بدنی شان اختلال ایجاد شده و دچار سرگیجه می شوند و ناگهان بیهوش می گردند. این اختلال و بیهوشی زمان خاصی ندارد و حتی ممکن است در زمان های بسیار نامناسب و خطرناک نیز به سراغشان می آید که این مسئله مشکلات بیشتری را برایشان ایجاد می کند. به عنوان مثال یکی از ساکنین این شهر با نام ویکتور کازاچنکو زمانی که به همراه همسر خود بر روی موتورسیکلت سوار بوده و در حین حرکت، به خواب رفته و بیهوش شده است. خواب او به مدت سه روز طول کشید و وی در بیمارستان چشمان خود را باز کرد. آن ها خوشبختانه از این اتفاق جان سالم به در بردند و فقط جراحات خفیفی برداشتند. نکته قابل توجه این است که آن ها هیچ چیزی از آن سه روز را خاطر نمی آوردند. در واقع می توان گفت یکی از عوارض این بیماری از دست دادن حافظه است.

خواب مرموز

خواب مرموز

بررسی دلایل خواب مرموز در روستای کلاچی قزاقستان 

روستای کلاچی قزاقستان یک روستای دورافتاده است. از این رو مقامات و مسئولین این کشور تا مدتی بعد از این بیماری اطلاعی نداشتند. کم کم افرادی خارج از این روستا از اختلال خواب مردم کلاچی مطلع شده و این خبر در زمان های متفاوت به بیرون از روستا درز پیدا کرد. برای آخرین بار در مارس 2014 مردم خارج از روستا این خبر را شنیدند و بعد خبر به پایتخت و به گوش مسئولان رسید. از آن پس دانشمندان به دنبال یافتن دلیل این بیمار ی مرموز به کلاچی رفته و آزمایشات و بررسی ها شروع شد. تمامی افراد روستا چه آنان که بیمار بودند و چه افراد سالم مورد آزمایش قرار گرفتند. اما این آزمایشات تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است. این بیماری در بین زنان و مردان و در سنین مختلف از 14 ساله تا 70 ساله را درگیر خود کرده است. از این رو نمی توان گفت جنسیت یا سن در ابتلا به این بیماری موثر است. تمامی علائم محیطی و مرتبط با آب و غذا و حتی آلودگی هوای منطقه نیز مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا هیچ نتیجه ای نداشت.

خواب مرموز

خواب مرموز

معدن اورانیوم

در اطراف روستای کلاچی قزاقستان یک معدن اورانیوم وجود دارد که مربوط به شوروی سابق است. مردم روستا منشا بیماری خود را این معدن می دانستند. اما با بررسی های انجام شده معلوم شد که این معدن نیز دلیل بروز خواب مرموز نمی باشد. زیرا روستای دیگری در آن اطراف وجود دارد که به معدن نزدیک تر است و مردم آن روستا به هیچ وجه دچار این بیماری نیستند. در نهایت مقامات دولتی با همکاری موسسه ملی انرژی هسته ای تحقیقاتی را در زمینه ی امنیت تشعشعات آغاز کردند. آن ها دلیل بیماری را میزان زیاد رادون و مونواکسید کربن می دانستند. اما با تحقیقات بیشتر این نظریه نیز رد شد و اکنون هیچ نتیجه ای از دلیل این بیماری در دست نیست.

خواب مرموز

خواب مرموز

انتقال ساکنین به مکانی دیگر

با توجه به بی نتیجه ماندن تحقیقات و برای در امان ماندن سایر ساکنین این روستا، دولت تصمیم به انتقال آنان به جای دیگر گرفت. از این رو مردم کلاچی با حمایت دولت به ناحیه ی آکمولا در شمال قزاقستان منتقل شدند. اکنون تنها 425 نفر از 600 نفر اهالی روستا در آن جا باقی ماندند. شرایط اسکان 425 نفر باقی مانده نیز به زودی آماده خواهد شد، اما تعداد کمی از این مردم تمایلی به ترک روستای خود نداشته و ترجیح می دهند در همین شرایط زندگی کنند.

 

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد