جنگل ارواح نسکوئین | مکانی پر از کنده درخت های قدیمی

۱۳۹۶/۷/۲۲ شنبه
(0)
(0)
جنگل ارواح نسکوئین | مکانی پر از کنده درخت های قدیمی
جنگل ارواح نسکوئین | مکانی پر از کنده درخت های قدیمی

این جنگل مرموز در کشور آمریکا قرار دارد، رازآلود ترین جنگل در میان هزاران جنگل جهان است. جنگل نسکوئین از کنده درخت هایی است با قدمت حدود 2000 سال، کهتا چندی پیش، هر چند دهه ظاهر می شدند.برای آشنایی بیشتر با جنگل ارواح نسکوئین، با ما همراه باشید.

جنگل

طوفان عظیم...

در بخش تیلاموک، ایالت اورگن واقع در کشور آمریکا، شهر ساحلی کوچکی وجود دارد که نسکوئین نام دارد. باقی مانده های جنگل صنوبرقدیمی تیسکا قرار دارد. برای حدود 300 سال، این کنده های باقیمانده از جنگل، به جنگل ارواح نسکوئین معروف است.زیر شن ها مخفی بود، تا اینکه در زمستان 98-1997 زمانی که طوفانی شدید ساحا اورگن را فرا گرفت، از زیر شن و ماسه ها هویدا شدند.طوفان مزبور بخشی از ساحل را از بین برد. در این زمان بود که بیش از صد کنده درخت که روکشی از صدف داشتند را نمایان ساخت. تا پیش از آشکار شدن کنده ها در آن زمستان، کنده ها تنها افسانه ای بودند که به گفته ساکنان محلی، هر چند دهه یکبار، آنهم برای مدت کوتاهی ظاهر می شدند. اما از زمستان سال 1998 تاکنون ، جنگل ارواح نسکوین به عضوی ثابت و دائمی از ساحل تبدیل شده است.

جنگل

سونامی

 تخمین محققین این است که کنده های جنگل نسکوئین ارواح تقریبا 2000 سال قدمت داشته باشند و در زمان حیاتشان، ارتفاعی حدود 60-45 متر داشته اند. عمر سنجی با کربن هم نشان می دهند این جنگل بین سال های 1680 تا 1720 از بین رفته است. نظر پژوهشگران این است که دلیل نابودی جنگل، زمین لرزه ای بزرگ و عظیم در شمال غربی و همچنین، سونامی متعاقب آن ،موجب فرو رفتن درختان در شن شده است. پژوهشگران با مراجعه به نسخه های خطی قدیمی ژاپنی، دریافتند که فقط یک سونامی در سال های بین 1680 تا 1720 اتفاق افتاده که همان هم باعث غرق شدن تعداد زیادی روستا در این کشور شده است. زمان دقیق سونامی هم سریع محاسبه شد: 26 ژانویه ی سال 1700 بوده است.این تاریخ با یافته های محققان همسان بود. آنها با مطالعه ی حلقه های موجود بر کنده ها دریافتند که درختان این جنگل نسکوئین، تا اواخر سال 1699 زنده بوده وحیات داشتند، اما در بهار 1700 مرده بودند.

جنگل

 مکانی جذاب و پر بازدید

اکنون، ثابت شده است که زلزه و زمین لرزه عظیمی که در سال 1700 با ساحا اورگن برخورد کرده و بوقوع پیوسته، موجب نشست 9 متری زمین وجزر و مد هم مزید برعلت شده و موجب غرق شدن درختان جنگل نسکوئین در میان گل ولای شده است. سپس زمان کوتاهی پس از برخورد شدید وسخت موج بزرگی از آب با درختان، آنها تا نزدیکی پایه هایشان قطع شده اند. در طول زمان،لجن های بوجود آمده ، بر اثر جزر و مد وشن به کنده های درختان چسبیده و آنها را  در برابر پوسیدگی اکسیژن و باکتری ها حفظ کرده اند، تا این که در سال 1998 این کنده ها از زیر آب نمایان شده اند. جنگل ارواح گرچه از شهرت و معروفیت زیادی برخوردار نیست، ولی مکانی بسیار جذاب و دیدنی است.

جنگل ارواح

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد