لذت کوهنوردی | با این 10 دلیل شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!

۱۳۹۶/۷/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
لذت کوهنوردی | با این 10 دلیل شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!
لذت کوهنوردی | با این 10 دلیل شما مشتاق به کوهستان گردی میشوید!
یا آخرهفته ها همیشه انتخاب اولتان برای تفریح کوه است؟ شاید هم هیچوقت پایتان به کوه باز نشده. آیا تابه حال به کوهنوردی و رفتن به کوهستان فکر کرده اید؟ آیا ته به حال از خود پرسیده اید چه چیزی کوهنوردان را هر بار به فعالیتی دشوار مانند کوهنوردی می کشاند؟ به قول عاشقان کوه نوردی برای فهمیدن دلیل این جذابیت باید خودتان پوتین هایتان را بپوشید و کوه را امتحان کنید. آرامش غیرقابل توصیف کوهستان همان دفعه ی اول مسحورتان خواهد کرد. در این مطلب با 10 دلیل جذابیت کوهپیمایی و کوهستان گردی آشنا خواهیم شد.

با زیبایی مطلق روبرو شوید

کوهستان و کوهستان گردی از آن دسته مکان هاییست که بی شک در تمام طول سال زیبا و جذاب است. چه زمانی که در کوهستانی یکدست سفید قدم بردارید و چه زمانی که از گرما به آبشاری در دل کوه پناه ببرید. اشکال متنوع سنگ و گل های نادر را هم فراموش نکنید.
 

با زیبایی مطلق روبرو شوید

از بوی کوه لذت ببرید

کوهستان گردی و کوهپیمایی بویی منحصر به فرد دارد ، بویی که نه از گل های کوهی بلکه از خود کوه می آید. ترکیب هوای تمیز و بوهای لذت بخش کوهستان و گیاهان معطر هر انسانی رو مجذوب خود می کند.

انسان و کوهستان

تازگی را تنفس کنید

در کوهستان گردی و کوهپیمایی نفس کشیدن هم لذت بخش است وقتی با هر دم و بازدم نهایت تازگی را احساس میکنید. هوای تمیز کوه مفرح ذات است و ممد حیات.

با زیبایی مطلق روبرو شوید

با کوهنوردی سالم بمانید

کوه برای هر قسمت بدنتان فعالیتی سراغ دارد (به همین دلیل باید پیش از شروع این ورزش در مورد خطرات آن آگاهی داشته باشید). این تنوع فعالیت در کمتر جایی مانند کوه یافت میشود و به همین دلیل کوهنوردی میتواند تناسب اندام و سلامتی تان را تضمین کند. انواع سبک های کوهنوردی در کوهستان هایی با طبیعت متفاوت این تنوع را چندین برابر می کند.

با کوهنوردی سالم بمانید

هوا را دوباره کشف کنید

هوا مهم ترین دلیل زنده ماندن ماست ولی کمتر موقعی به آن احترام میگذاریم یا متوجه اهمیت آن می شویم. در ارتفاعات کوهستانی که شرایط نفس کشیدن سخت تر می شود اهمیت هوا رو در کوهپیمایی دوباره کشف می کنید.

کوهستان در بهار

آرامش و سکون را تجربه کنید

در هنگام کوهنوردی هرازچندگاهی روی نزدیک ترین سنگ بنشینید و در آرامش و سکون کوه غرق شوید. همانطور که در مقدمه گفتیم برای درک آرامش کوهستان باید خودتان پوتین هایتان را بپوشید و به دل کوه بزنید. مطمئن باشید احساس آرامش تا مدت ها پس از بازگشت هم با شما خواهد بود.

آرامش و سکون را تجربه کنید

زمان را متوقف کنید

هنگام کوهنوردی همواره این احساس که تنها عامل متحرک شما هستید و کوهستان در سکون کامل متوقف شده همراه شماست.کم کم این توقف را در مورد خودتان هم احساس میکنید و به سکون کوهستان خو می گیرید.
 

زمان را متوقف کنید

خودتان را در آیینه ی کوهستان ببینید

بالارفتن از کوه و نگاه کردن به دنیای اطراف از بالای قله نگاهتان به خود و زندگیتان را تغییر میدهد. میگویند کوه نوردی به انسان کمک میکنند کوچکی خود در مقابل جهان اطراف را بهتر درک کند و خودش را در آیینه ی کوهستان ببیند.

دوچرخه سواری در کوه

هربار چیز جدیدی کشف کنید

کوهستان بهترین منبع برای پاسخگویی به نیاز کشف است. برای فتح هر قله راه های مختلفی وجود دارد و هربار مسیرهای متنوع و چیزهای جدیدی برای کشف شدن در کوهپیمایی منتظر شماست.

هربار چیز جدیدی کشف کنید

طبیعت بکر را تجربه کنید

مناطق کوهستانی و قابل کوهپیمایی معمولا بکر و دور از دسترس اکثر مردم اند و همین دست نخوردگی می تواند به بهترین شکل اهمیت این موضوع را نشان دهد که همیشه وجود مناطقی که پای انسان به آن کمتر باز شده لازم است.

کوهستان

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد