ارزانترین کشورها برای مسافرت | سفر به جاهایی که فکرش را هم نمی کنید!

۱۳۹۶/۷/۴ سه شنبه
(0)
(0)
ارزانترین کشورها برای مسافرت | سفر به جاهایی که فکرش را هم نمی کنید!
ارزانترین کشورها برای مسافرت | سفر به جاهایی که فکرش را هم نمی کنید!

در وضعیت اقتصادی کنونی شاید سفر کردن آن همسفر به خارج از کشور گزینه ای باشد که از روی میز بسیاری از شما خارج شده باشد. در واقع احتمالا بسیاری از شمابر این باورید که با یک سفر خارجی کل حساب های بانکی تان خالی خواهد شد. اما درست است که هزینه تفریح و گردش در بسیاری از کشورهای علی الخصوص آمریکایی و اروپایی بسیار زیاد خواهد بود، اما در این میان هستند کشور هایی که کل  هزینه روزانه سفر که شامل اقامت، غذا، حمل ونقل می شود، کمتر از 30 دلار (108000 تومان) خواهد شد. با این تفاسیر احتمالا خیلی از شما بدتان نمی آید با صرف چنین هزینه تقریبا نا چیزی رونق خاصی به تعطیلات، مرخصی های کاری یا فرجه های موجود در طول سال خود داده و تفریحی در خارج از کشور داشته باشید و ارزانترین کشور برای مسافرت را بشناسید. پس اگر دلتان می خواهد ارزانترین کشورها برای مسافرت را بدرستی بشناسید و از تعطیلات و پول خود نهایت استفاده را ببرید، با ما همراه شوید تا در ادامه به معرفی بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران بپردازیم.

 

ارزان ترین سفر به کشور تایلند

شاید شنیدن این موضوع که کشور تایلند یکی از آن کشور های ارزان قیمت و کم هزینه است ، با توجه به  این که تایلند یکی از مقصدهای گردشگری بسیار محبوب است برایتان قدری تعجب آور باشد. اما اگر بدانید که  هزینه ی اجاره ی هر اتاق برای هر شب بین 6 الی 10 دلار (21600 الی 36000 تومان) و هزینه خوردن غذا نیز کمتر از 5 دلار (18000 تومان) در روز است . احتمالا به این باور خواهید رسید. البته فقط این نیست، چرا که هزینه ی نوشیدنی حدود 2 دلار (7200 تومان) بوده و همچنین  فعالیت های گشت وگذار و تفریحی شما نیز تنها 10 دلار (36000 تومان) خرج بر می دارد. پس با این حساب با صرف کمتر از 30 دلار آمریکایی (108000 تومان) در روز می توانید در این کشور زندگی کرده و ضمن اقامت در مهمان خانه ها از  غذاهای خوشمزه ی محلی تایلندی نیز لذت ببرید. البته اگر بخواهید با وسایل نقلیه ی غیر عمومی رفت و آمد کرده و در فصلی به آنجا سفر کنید که مجبور شوید از نوشیدنی های گران قیمت آنجا استفاده کنید، بدون شک این هزینه ها دیگر به ان اندازه کم نخواهند بود، چرا که هزینه ی نوشیدنی در تایلند حتی بیشتر از غذا است. البته بر عکس این قضیه نیز صادق بوده و اگر شما بتوانید ریخت و پاش های اضافی را حذف کنید با هزینه ای در حدود 20 دلار (72000 تومان) در طول روز نیز می توانید در این کشور اقامت کنید که از بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران هستش.

ارزان ترین سفر ها

ارزان ترین سفرها به جزیره بالی در اندونزی

شاید بتوان نام این جزیره را به ارزان ترین ها تغییر داد، چرا که این جزیره اندونزیایی حتی ارزان تر از تایلند خواهد بود و از بهترین جا برای مسافرت خارج از ایران است. البته شاید در ابتدا و با صرف هزینه ی زیادی برای پرواز به جزیره به این نتیجه برسید که فریب خورده اید. اما با ورود به داخل جزیره نظرتان به کلی عوض خواهد شد. البته این را هم باید بدانید که مناطق مختلف جزیره هزینه های متفاوتی دارند . مثلا در جنوب آن ، به ویژه اطراف «کوتا» (Kuta) هزینه ی اقامت برای هر شب 1 دلار (3600 تومان) بیشتر از نقاط دیگر در جهان خواهد بود ولی اصلا جای نگرانی نیست و خیلی راحت در اطراف این اقامتگاه ها می توانید با شبی کمتر از 10 دلار (36000 تومان) نیز اقامت خوبی داسته باشید. در ضمن اگر می خواهید هزینه های خود را کاهش دهید بهتر است از بخش جنوبی و توریستی جزیره فاصله گرفته و به مناطق مرکزی منتقل شوید. از دیگر هزینه های این جزیره می توان به هزینه ی 2 دلاری (36000 تومان) برای  غذاهای محلی و 4 دلاری (14400 تومان) برای غذاهای غربی اشاره کرد. البته تفریحاتی از جمله غواصی نیز هزینه ای بیش از 10 دلار (7200 تومان) برایتان ندارد. پس اگر روزی تصمیم به اقامت در این جزیره گرفتید با رعایت نکات گفته شده بدون شک با مشکلی از نظر هزینه مواجه نخواهید شد.

ارزان ترین سفر=

ارزان ترین سفرها به کشور یونان

شاید بسیاری از شما دوست داشته باشید به یکی از کشورهای زیبای اروپایی سفر کرده و بدون اینکه متحمل هزینه های سر به فلک کشیده شوید ، در آنجا چند روزی را با خیال راحت سپری کنید. البته شاید این گفته در نگاه اول بیشتر به یک شوخی شباهت داشته باشد، چون احتمالا همه ما بخوبی می دانیم که هزینه اقامت در شهرهایی مانند پاریس یا آمستردام در یک اتاق ان هم در یک  خوابگاه مشترک با 6 تخت حداقل 30 دلار (108000 تومان) خواهد بود. اما اگر کمی فکر کنیم کشوری به ذهنمان می رسد که علی رغم حضور در منطقه یورو، ورشکسته شده است. بله این کشور جایی نیست جز کشور یونان که از ارزانترین کشورها برای مسافرت است و حتی قبل از ورشکستگی نیز کشور مقرون به صرفه ای بود. اما هم اکنون دیگر این هزینه ها باور کردنی نیست. به طوریکه هزینه اقامت و در واقع اجاره یک واحد اتاق را  15 دلار (54000 تومان) خواهد بود که این در کنار شامی که شامل بره ی بزرگ و لذیذی باشد و هزینه آن نیز تنها 10 دلار (36000 تومان) در بیاید، می تواند شوکه کننده باشد. البته هزینه نوشیدنی نیز بیش از  3 دلار (10800 تومان) نخواهد بود و با این تفاسیر مجموع هزینه های شما با بهترین غذا ها و نوشیدنی ها و ریخت و پاش های زیادتان بیشتر از دلار (198000 تومان) نمی شود. البته شهر «جایرو» (Gyros)  در میان شهرهای یونان سر آمد بوده و می تواند همان آرمان شهر رویایی و کم هزینه شما لقب گیرد.

ارزان ترین سفر ها به کشور یونان

ارزان ترین سفرها به آمریکای مرکزی

اگر تابه حال به کشور های آمریکای مرکزی و البته جنوبی سفر کرده باشید ، به خوبی در جریان هزینه های بسیار اندک این کشورها هستید که از ارزانترین کشورها برای مسافرت هستند. البته درمیان آنها کشورهایی نظیر «به لیز»، «کاستاریکا» و «پاناما» نیز وجود دارند که با هزینه ای حدود 35 الی 40 دلار در هر روز  معادل 126000 الی 144000 تومان برایتان به ارمغان خواهند آورد. اما باید بدانید این کشور ها کشورهای گران منطقه بوده و شما می توانید با سفر به کشورهای مجاورشان از جمله الساوادور، هندوراس، نیکاراگوئه، گواتمالا با هزینه کمتر از 30 دلار (108000 تومان) در روز همان قدر لذت ببرید و تفریح کنید. البته اگر مخارجتان بیش از این مقدار شود ، معلوم است که حسابی ولخرجی کرده و خوش گذرانده اید. حال برویم سراغ جزییات هزینه ها که تا الان مشتاق شنیدن آن ها شده اید. اولین هزینه بدون شک هزینه اقامت است که در این کشور ها حدود 10 دلار (36000 تومان) خواهد بود که این هزینه مربوط به اقامت در هتل می باشد. هزینه بعدی هزینه خوراک و وعده های غذایی است که در این کشورها  تقریبا به اندازه سفر با اتوبوس بوده و با 3 دلار (10800 تومان) نیز محقق خواهد شد. در ضمن نوشیدن نوشیدنی هم بیش تر از 1 دلار (3600 تومان) برایتان در سفر به این ارزانترین کشور برای مسافرت آب نخواهد خورد.

ارزان ترین سفر ها به آمریکای مرکزی

ارزان ترین سفر به بوداپست در کشور مجارستان

و اما می رسیم به یکی دیگر از ارزانترین کشورها برای مسافرت قاره سرسبز اروپا که جایی نیست جز کشور مجارستان و شهر بوداپست که شهری دوست داشتنی و تاریخی زیبایی است که می تواند به راحتی جایگزینی عالی برای  شهرهای محبوبی چون  «پراگ» یا «وین» باشد. ضمن اینکه بسیار گرم تر از کشور های معروف و گران اروپایی با شما بخورد خواهد شد. کل هزینه های یک روز در  بوداپست و بازید از  مناطق و بخش های مختلف این شهر نیز از 30 دلار (10800 تومان)  تجاوز نخواهد کرد. اگر از جزییات هزینه های سفر به این شهر زیبا بخواهید بدانید، باید گفت که قیمت هتل های بوداپست از 8 دلار (22800 تومان) به ازای هر شب اقامت شروع و در صورت اجاره ی اتاق های خصوصی این هزینه 2 برابر می شد. برای حمل و نقل و استفاده از قطار و اتوبوس نیز بیش تر از چند دلار پرداخت نخواهید کرد. برای صرف غذا هم با حدود 2 دلار (7200 تومان) می توانید کباب و ساندویچ خوشمزه ای میل کنید. البته اگر بخواهید به جشن های بزرگ نوشیدنی های شبانه بروید دیگر حسابتان جدا خواهد بود و با این هزینه ها باید خداحافظی کنید. به طور کلی اگر بخواهید به اروپا سفری داشته باشید، مجارستان هم می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد چون بی شک یکی از ارزانترین کشور برای مسافرت است. دراین مطلب سعی داشتیم تا با معرفی چندی از ارزانترین کشور برای مسافرت شما را در استفاده از بحران های اقتصادی کشور ها به نفع خود راهنمایی کرده و این نکته را متذکر شویم که با سفر به مناطق غیر معمول برای گردشگری نیز می توانید لحظات خوبی را سپری کرده و آرمان شهر خود را در این کشور ها جستجو کنید. البته ممکن است هزینه ی پرواز به این مقصدها گران باشد، اما به محض رسیدن به آنجا هزینه های جاری بسیار ارزان خواهد بود. امید است با نگارش این مطلب نقشی در آگاهی رسانی به شما ایفا کرده و موجبات شادی و رضایت شما عزیزان و خوانندگان همیشه همراه همگردی را فراهم آورده باشیم.

 کشور مجارستان

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری آرمان سیر آوا می باشد